Усне попередження водієві: за яких умов це можливо?

Усне попередження водієві: за яких умов це можливо?

Не завжди за порушення ПДР можна отримати штраф. Іноді можна почути звичайне попередження, після якого вас відпустять геть.

У яких же випадках з вами може статися подібне?

Найчастіше попередження, а не штраф, можна отримати за те, що ви вчинили дрібне порушення, за яким не піде ніяких наслідків.

Серед таких порушень може бути таке:

  • ви забули вдома поліс, але ваш автомобіль застрахований, і це можна перевірити по базі Моторного транспортного страхового бюро (МТСБУ);
  • якщо перед світлофором є стоп лінія, а ви зупинилися на пару сантиметрів після неї;
  • ви рухалися по лівій смузі, але у вас є причина - права смуга пошкоджена;

І багато іншого.

Подібні порушення визначають як «малозначні» порушення. Це позначено в Кодексі України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Але чіткого списку, що саме відноситься до подібних правопорушень, в Кодексі не визначено.

Таким чином, момент з переїздом стоп лінії і проїзд цілого перехрестя на червоне світло позначені під однією статтею - ч.2 ст. 122 КУпАП. Обидва передбачає покарання у вигляді штрафу в сумі 510 гривень. Але перше порушення, на відміну від другого, не несе ніяких значних наслідків, не створює аварійні ситуації, перешкоди іншим транспортним засобам або пішоходам.

Про те, чи є порушення дрібним, вирішує особисто інспектор. Він оглядає місце події, і виносить усне зауваження, а також оформляє відповідну постанову.

Пам'ятайте, що, якщо ви отримали усне зауваження, то ви звільняєтеся від правових наслідків за таке порушення, тим самим ви не притягуєтеся до адміністративної відповідальності. Тому в ваших інтересах наполягати на тому, щоб інспектор уважно вивчив ситуацію перед тим, як винесе своє рішення. На жаль, іноді інспектори прагнуть пред'явити водієві не ту статтю КУпАП, яку її порушили, а ту, яка передбачає штраф.

При створенні статті були використані Кодекс України про адміністративні правопорушення та Дорожній адвокат.