Українцям розповіли, у яких випадках не можна одружуватися

Українцям розповіли, у яких випадках не можна одружуватися

Уявіть, життя прекрасне: на пропозицію вийти заміж була дана ствердна відповідь, друзі/сім'я в курсі, підтримують вас. Здавалося б, що може стати на заваді щастю? Все, що завгодно, і один із прикладів: законодавство. Ми розповімо, кому і в яких випадках не можна одружуватися.

Шлюб – добровільний союз між чоловіком та жінкою з метою створення сім'ї.

Відповідно до законодавства (ст.22 СКУ), люди досягають шлюбного віку у 18 років. Тому, якщо ви бажаєте зареєструвати шлюб, то ви і ваша половинка в день реєстрації вже повинні досягти 18 років, або бути старше 18.

Проте, як завжди, є винятки. Раніше ми писали: якщо вам 16 (не менше!), то ви можете звернутися до суду для отримання дозволу на шлюб раніше встановленого терміну. Дозвіл буде дано, якщо, наприклад, дівчина вагітна/у пари вже є дитина/пара живе у шлюбних стосунках. Кожну заяву суд розглядає індивідуально.

Незважаючи на те, що одружитися можна навіть у 16, є випадки, коли ви не зможете одружитися, в принципі, незважаючи на те, скільки вам і вашій половинці років.

Звертаючись до законодавства (ст.26 СКУ), можна дізнатися чіткий перелік осіб, які не можуть одружуватися між собою:

  • особи, які є родичами по прямій лінії спорідненості;
  • рідні (повнорідні, неповнорідні) брат та сестра. Повнорідними є брати та сестри, які мають спільних батьків. Неповнорідними є брати та сестри, які мають спільну матір чи спільного батька;
  • двоюрідні брат і сестра, рідні тітка, дядько та племінник, племінниця;
  • усиновлювач та усиновлена ​​ним дитина (шлюб між ними може бути зареєстрований лише у разі скасування усиновлення).

Право на шлюб між рідною дитиною усиновлювача та усиновленою нею дитиною, а також між дітьми, які були усиновлені нею, може бути надано за рішенням суду. Справа в тому, що між рідною дитиною усиновлювача та усиновленою дитиною, а також між усиновленими дітьми виникають правові зв'язки, оскільки відносини, що виникають у зв'язку з усиновленням, прирівнюються до відносин, що існують між родичами за походженням, і це є перешкодою для укладення шлюбу.

Шлюб – добровільний союз. Змусити людину одружитися не можна. Це відноситься і до недієздатних осіб та осіб, які з певних причин не можуть усвідомлювати свої дії.

В Україні заборонено багатошлюбність. Відповідно до ст.25 СК України, чоловік та жінка можуть одночасно перебувати лише в одному шлюбі та мають право на повторний лише після припинення попереднього.

Раніше ми писали:

Шлюб до 18 років: міф чи реальність?

Шлюбний договір: головне

Цивільний шлюб: міфи та реальність