Українцям пояснили, як відбувається призначення субсидії у період воєнного стану

Українцям пояснили, як відбувається призначення субсидії у період воєнного стану

Цього року призначення субсидій і пільг відбуватиметься через ІТ-систему Пенсійного фонду. Також, за призначенням житлової субсидії громадяни можуть у будь-який час звернутися до ЦНАПу, уповноваженої посадової особи виконавчого органу територіальної громади, органу соціального захисту населення або через портал Дія. Про це повідомляє Центр з надання безоплатної правової допомоги.

Слід звернути увагу на те, що 19 квітня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 462 «Деякі питання надання пільг та житлових субсидій в умовах воєнного стану». Відповідно до цього документу призначення житлової субсидії на наступний період з травня 2022 року домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2021-2022рр. проводяться без звернення громадян (крім адміністративно-територіальних одиниць де структурні підрозділи соціального захисту населення не мають можливості забезпечити підготовку та виплату таких справ у зв`язку з активними бойовими діями, тимчасовою окупацією. На цих територіях субсидія розраховується по відповідним формулам цієї постанови).

Якщо Вам було відмовлено в призначенні субсидії – субсидія не буде розрахована. Перепризначення здійснюватиметься на підставі інформації, яка отримана органами соціального захисту населення з оновленням даних про доходи осіб від ПФУ та ДПС, після впровадження змін до програмного комплексу «житлові субсидії».

Призначається субсидія і людям, які отримали валюту від благодійних організацій або придбали для оплати лікування чи навчання.