Одесита підозрюють у впливі на суддю через складений ним заповіт на її користь

Одесита підозрюють у впливі на суддю через складений ним заповіт на її користь

Вища рада правосуддя звернулася до офісу Генерального прокурора з метою перевірки обставин, повідомлених суддею Київського районного суду міста Одеси. Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Суддя Київського районного суду Ірина Огренич заявила про втручання з свою діяльність.

У провадженні Ірини Василівни є цивільна справа про визнання недійсним заповіту, скасування свідоцтва про право на спадщину та визнання права власності. У березні 2021 року суд отримав заяву про відвід судових експертів і головуючого судді. Причиною було те, що нібито клопотання одного з судових експертів про надання додаткових матеріалів розглянули поза судовим засіданням.

Але суддя Київського районного суду відхилила відвід і відновила провадження. Однак, через деякий час до суду надійшла нова заява. Цього разу відвід призначався судді. Відповідач цивільної справи склав заповіт на частину свого домоволодіння на користь судді.

І. Огренич звернулася до Вищої ради правосуддя і вказала, що з відповідачем не знайома, ніколи не бачила його і не спілкувалася. Сам заповіт було складено відповідачем за кілька днів до подачі ним заяви про відвід судді від розгляду справи.

Суддя зазначає, що таким чином на неї намагаються вплинути як на головуючого суддю у вказаній цивільній справі.

Вища рада правосуддя встановила наявність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.

"Заповіт є особистим розпорядженням особи - заповідача - щодо майна, яке йому належить. У той же час обставини, про які повідомила суддя, пов'язані з її професійною діяльністю по здійсненню правосуддя по конкретній справі, оскільки документ склав учасник справи, зацікавлений в результатах розгляду», - наголошується в повідомленні ВРП.

Також Вища рада правосуддя вважає, що такі дії - загроза суддівської незалежності і можуть бути способом впливу на суд, оскільки їх мета - спонукати суддю до вчинення або невчинення певних процесуальних дій.

Враховуючи те, що вказаними фактами необхідно давати кримінально-правову оцінку в порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України, ВРП вирішив звернутися в Офіс Генерального прокурора про надання інформації щодо розкриття і розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення (ч. 1 ст. 376 КК) обставин, викладених у повідомленні судді Київського районного суду міста Одеси Ірини Огренич.