Суд відмовився знімати арешт з одеських санаторіїв

Суд відмовився знімати арешт з одеських санаторіїв

В рамках кримінального провадження № 42020000000001387 від 29.07.2020 року (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Печерський районний суд Києва наклав арешт на 45 санаторіїв по всій Україні, в тому числі це стосується і санаторіїв Одещини: клінічний санаторій та медично-реабілітаційний центр ім. Горького; санаторій «Червоні зорі», вул. Бернардацці, 4/6; санаторій «Куяльник»; санаторій «Золоті піски» у смт.Затока

Арешт передбачає заборону на відчуження та розпорядження даним майном, власником якого є ПрАТ «Укрпрофоздоровниця».

19 серпня 2021 року «Укрпрофоздоровниця»  не погоджуючись з ухвалою, просила Київський апеляційний суд скасувати ухвалу і тим самим зняти арешт, але отримала відмову.

Нагадаємо, що 45 санаторіїв України були заарештовані за рішенням Печерського районного суду із забороною відчуження та розпорядження, на нерухоме майно, власником якого є ПрАТ «Укрпрофоздоровниця».

У ході досудового розслідування було встановлено, що неналежне виконання Головою Фонду державного майна України своїх службових обов`язків та системне ігнорування вимог ст. 2, п. 5 ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про Фонд державного майна України» в частині відсутності належного контролю у сфері організації та проведення приватизації державного майна, відчуження державного майна, передачі державного майна в оренду та користування, повернення у державну власність державного майна, що було приватизоване, відчужене або вибуло з державної власності з порушенням законодавства, призвело до відчуження об`єктів нерухомості, які перебувають в управлінні Федерації професійних спілок України, ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», ПрАТ «Укрпрофтур» та є державною власністю.

Так, у період з 1992 року по теперішній час, службові особи ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», ПрАТ «Укрпрофтур», Федерації професійних спілок України, діючи за попередньою змовою групою осіб створили дієву схему відчуження державного майна. Вона полягає у заниженні ринкової вартості об’єкта в десятки разів та здійснення покупцем мінімальної офіційної оплати без погодження з Фондом державного майна. Це призводило до нанесення збитків державі в особливо великих розмірах.

Потенційна сума неправомірної вигоди, яку отримували службові особи цих товариств, становить приблизно 50% за об’єкт від його реальної вартості. При цьому реалізація майна здійснювалася родичам або особам з якими досягнуто попередньої згоди.