Скільки податків доведеться сплатити при купівлі/продажу земельної ділянки?

Скільки податків доведеться сплатити при купівлі/продажу земельної ділянки?

За кожною угодою купівлі/продажу стоїть сплата податків. Як би вам не хотілося, вам доведеться здійснити цей обов'язковий платіж. Поговоримо про купівлю/продаж земельних ділянок?

Як всім відомо, 1 липня був скасований мораторій на відчуження земельних ділянок сільскогосподарського призначення. Тепер, українці можуть їх вільно продавати та купувати. Але, які саме податки на них чекають та в якому розмірі? Про це розповіли на сайті ЮК «Legal Partner».

Таким чином, особам, які захочуть придбати у власність земельну ділянку, або продати її, необхідно сплатити до державної скарбниці податки у таких розмірах:

  • податок з доходів фізичних осіб («ПДФО») – 5% від вартості майна, сплачує за загальним правилом – продавець;
  • військовий збір – 1,5% від вартості майна, сплачує за загальним правилом – продавець;
  • держмито – 1% від вартості майна, сплачується – за домовленістю сторін.

Послуги нотаріуса оплачуються відповідно до прейскуранта обраного спеціаліста (якщо казати про м. Одесу, то орієнтовно ціни за нотаріальні послуги у приватних нотаріусів щодо посвідчення такого роду угод становлять від 7 тисяч грн. до 16 тисяч грн.).

Податки сплачуються до посвідчення договору купівлі/продажу земельної ділянки.

Базою для оподаткування є зазначена в договорі купівлі-продажу ціна, яка не може бути нижча за оціночну вартість землі, що розрахована уповноваженим органом.

Фізична особа може не сплачувати податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військовий збір за умови, якщо вона:

  • продає нерухоме майно вперше протягом року;
  • розмір земельної ділянки не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної в статті 121 Земельного кодексу України (не більше 2 гектарів); земельна ділянка перебуває у власності продавця понад 3 роки.

 

Раніше ми писали: