Українцям розповіли, як оскаржити штраф за неправильне паркування

Українцям розповіли, як оскаржити штраф за неправильне паркування

Останнім часом часто трапляються випадки незаконного притягнення до відповідальності водіїв за нібито неправильне паркування, проте вартість підготовки документів (позовної заяви) часто перевищують сам штраф. Як самостійно оскаржити штраф за неправильне паркування – розповів адвокат Максим Шевченко

Як дізнатися про наявність штрафу, як сплатити його та в які терміни можна його оскаржити?

Про наявність штрафу можна дізнатися, отримавши ухвалу інспектора паркування особисто. Зазвичай постанову залишають на лобовому склі автомобіля. Також дізнатися про наявність штрафу можна через додаток «Дія» або «Штрафи UА». У середньому водії отримують штраф 340–640 грн. за статтею 122 КУпАП України. При сплаті штрафу у перші 10 днів – порушнику надається 50% знижка.

Сплатити штраф можна будь-яким зручним способом на сайті https://carparking.omr.gov.ua/ перейшовши за QR-кодом, вказаним у постанові або підключивши телеграм-бот Opendatabot. Також, оплатити можна через «Штрафи UА», у додатку "Дія", у банку або у додатку вашого банку, або через кабінет водія на сайті Мін'юсту.

Але не варто ігнорувати той факт, що часто виникають випадки незаконного притягнення до відповідальності водіїв за нібито неправильне паркування. Якщо ви вважаєте, що штраф було виписано вам незаконно – його можна оскаржити у 10-денний термін з моменту отримання.

Яка процедура оскарження штрафів за порушення правил паркування?

Для тих, хто вважає, що його права порушено та постанову за неправильне паркування виписано незаконно – пропонуємо безкоштовно скористатися зразком позовної заяви для подання до суду з метою скасування штрафу за паркування.

Варто заздалегідь зазначити, що відповідачем у цій справі буде Департамент транспорту, зв'язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради. Відповідно, одеситам варто звертатися із позовною заявою до Малиновського районного суду м. Одеси.

Щоб самостійно скласти позовну заяву, вам необхідно протягом 10 днів з моменту отримання постанови:

  1. Заповнити зразок позовної заяви (за посиланням).
  2. Завірити своїм підписом із зазначенням ПІБ та дати копії доказів, якщо ви додаєте їх до позовної заяви.
  3. Сплатити судовий збір 454 грн. (актуальні реквізити вказані на сайті суду). У позовній заяві вже зазначено, що ви просите стягнути судові витрати з відповідача. У разі задоволення Вашої позовної заяви, суд ухвалить рішення про повернення вам понесених судових витрат пропорційно до заявлених позовних вимог.
  4. Заповнити заяву про смс-повідомлення з суду на номер телефону за посиланням.
  5. Позовну заяву з доказами та квитанцією про оплату судового збору необхідно подати до суду за місцем знаходження відповідача. Подавати можна особисто, поштою, а також через електронний суд із застосуванням електронного цифрового підпису за посиланням.
  6. Протягом кількох тижнів чекати смс-повідомлення з суду із зазначенням ПІБ судді, номером справи, місцем та датою його розгляду.
  7. Далі в суді можна подати заяву про розгляд справи за вашої відсутності.

Захищайте свої права!