Реєстр речових прав на нерухоме майно: уряд вніс зміни

Реєстр речових прав на нерухоме майно: уряд вніс зміни

Прес-служба Міністерства юстиції повідомляє про те, що Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка вносить зміни до Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Також зміни стосуються здійснення Мін'юстом контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Метою постанови є створення нормативних засад реалізації земельної реформи, зокрема у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та посилення державного контролю у цій сфері.

Зміни дадуть можливість аграріям, які працюють на земельній ділянці вже багато років, переважне право на викуп цієї землі.

Заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук повідомляє:

- Всі угоди купівлі-продажу будуть перевірятися на дотримання вимог Закону. Це рішення дасть можливість забезпечити коректну процедуру продажу і правильне оформлення всіх відомостей в реєстрі.

Постанова уряду передбачає також інші новації щодо особливостей державної реєстрації прав на земельні ділянки.

Наприклад, такі як:

  • державна реєстрація заборони передачі емфітевзисом земельної ділянки сільськогосподарського призначення в оренду та припинення такої заборони;
  • державна реєстрація наміру власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення щодо продажу земельної ділянки;
  • державна реєстрація права оренди земельної ділянки. Право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіція), набутого в результаті відчуження такого права її користувачем у випадках, передбачених законом, а також набутого на підставі рішення суду, в результаті примусового звернення стягнення на таке право користування або в результаті спадкування;
  • відображення відомостей про обтяження речового права та інших пов'язаних з цим відомостей у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Також заметистель Міністра юстиції додала, що постанова передбачає вдосконалення механізмів спеціальної перевірки діяльності державного реєстратора в реєстрах, проведення камеральних перевірок при здійсненні контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації, тестування на знання законодавства в цій сфері та з інформацією про результати такого тестування тощо.