РАУ вирішила, що неприпустимо тиснути на адвокатів шляхом вручення повістки у суді

РАУ вирішила, що неприпустимо тиснути на адвокатів шляхом вручення повістки у суді

Рада адвокатів України ухвалила рішення про неприпустимість тиску на адвокатів шляхом вручення повістки про прибуття у військомат в судах та правоохоронних органах.

З метою забезпечення здійснення адвокатської діяльності на принципах верховенства права, законності та незалежності, було доручено Голові Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Ізовітовій Л.П. направити до Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерству оборони України звернення про неприпустимість тиску на адвокатів шляхом вручення їм повістки про прибуття в центр комплектування та соціальної підтримки в судах та правоохоронних органах під час виконання ними професійних обов’язків.

Також, РАУ доручила Комітету законотворчих ініціатив з питань адвокатської діяльності підготувати зміни до чинного законодавства України з питань бронювання військовозобов’язаних адвокатів, які здійснюють адвокатську діяльність на період мобілізації та воєнний час та надати на розгляд Ради адвокатів України пропозиції для ухвалення відповідного рішення.