Рада дозволила продаж активів державної або комунальної власності, які заблоковані через податкову заставу

Рада дозволила продаж активів державної або комунальної власності, які заблоковані через податкову заставу

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №8045 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо приватизації державного і комунального майна, яке перебуває у податковій заставі, та забезпечення адміністрування погашення податкового боргу».

Про це заявив народний депутат, член Комітету Верховної Ради України із питань економічного розвитку Олексій Мовчан.

«Ухвалений документ стосується додаткових механізмів продажу активів державної або комунальної власності, які заблоковані через податкову заставу. Раніше законодавство передбачало заборону продажу таких активів. Законопроєкт №8045 дозволяє продаж, однак зазначає, що відповідальним за зобов’язання перед податковою стає вже новий власник підприємства. Держава від цього нічого не втрачає», – пояснив парламентарій.

За його словами, якщо новий власник має гроші на купівлю такого підприємства, то зможе розрахуватися і з усіма кредиторами, зокрема з податковою. Відповідно, держава отримає назад те, що їй були винні, і до того ж отримає гроші за продаж об’єкта приватизації.

Серед іншого, ухваленим законопроєктом внесено зміни до статті 5 Закону «Про судовий збір» та передбачено, що від сплати судового збору звільняється  центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи (Державна податкова служба) – в частині стягнення сум податкового боргу, заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.