Прокуратура намагається скасувати дозвіл на будівництво ЖК в Одесі

Прокуратура намагається скасувати дозвіл на будівництво ЖК в Одесі

Господарський суд Одеської області розгляне справу № 916/2449/21 за позовом Заступника керівника Одеської обласної прокуратури до ТОВ «Спорт Сервіс», ТОВ «Лідер парк» та Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради про визнання незаконними та скасування містобудівних умов і обмежень № 102 для проектування об`єкту будівництва, які затверджені наказом Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради від 22.06.2020 р. за № 01-06/178.

Саме цим наказом було затверджено містобудівні умови та обмеження для будівництва готелю з центром обслуговування туристів і спортивним клубом, пунктом надання першої медичної допомоги і реабілітаційним центром за адресою: м.Одеса, Лідерсовський бульвар 7 та  Лідерсовський бульвар 9, де мав розташуватись ЖК «Лідерсівський».

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що Департаментом архітектури та містобудування Одеської міської ради на порушення вимог земельного та містобудівного законодавства видані вищевказані оскаржувані містобудівні умови та обмеження для проектування об`єкта будівництва, незважаючи на той факт, що власником комунальних земельних ділянок  (Одеською міською радою) будь-які дозволи про їх забудову не приймалися, відповідні зміни до договорів оренди земель не вносилися, будь-які додаткові угоди сторонами договорів не підписувалися та не реєструвалися у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 16.08.2021 р. позовну заяву заступника керівника Одеської обласної прокуратури залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків шляхом надання суду чітко викладеного змісту позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 06.09.2021 р. повернуто позовну заяву без розгляду.

Постановою Південно-Західного апеляційного господарського суду від 01.11.2021 р. вказану ухвалу господарського суду Одеської області від 06.09.2021 р. у справі залишено без змін.

Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 12.01.2022 р. постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 01.11.2021 р. та ухвалу Господарського суду Одеської області від 06.09.2021 р. у справі скасовано, а справу знову було передано на розгляд до Господарського суду Одеської області.

Судове засідання по справі відбудеться 4 серпня 2022 року о 10:30.