Прокуратура намагається повернути земельну ділянку у власність Одеського університету

Прокуратура намагається повернути земельну ділянку у власність Одеського університету

В.о. керівника Київської окружної прокуратури міста Одеси звернувся до Господарського суду із позовною заявою до малого приватного підприємства «Картас» про витребування у державну власність та у постійне користування Одеського державного екологічного університету земельної ділянки, загальною площею 1 га, кадастровий номер 5110136900:50:002:0019, яка розташована за адресою: м. Одеса, вул. Зої Космодем`янської, 9/1.

В обґрунтування заявлених позовних вимог прокурором було наголошено про відведення у 1961 р. Одеському гідрометеорологічному інституту, правонаступником прав та обов`язків якого виступає Одеський державний екологічний університет, земельної ділянки для розміщення агрометеорологічної станції.

Проте, у 2021р. за відсутності передбачених законом підстав державним реєстратором була проведена державна реєстрація права власності за малим приватним підприємством «Картас» на частину земельної ділянки, яка була відведена університету.

При цьому, державна реєстрація права власності була проведена на підставі державного акту про право приватної власності на землю, виданого 10.12.1998р. Одеською міською радою. Проте, за результатами запитів прокуратури така інформація не підтвердилась.

Посилаючись на викладені обставини, а також на видачу державного акту на підставі рішення Одеського міського суду Київського району від 02.09.1996р., який ніколи не існував, прокурором було наголошено про наявність правових підстав для витребування із володіння відповідача земельної ділянки, власником якої є держава в особі Міністерства освіти і науки України.

Судове засідання по справі №916/267/22 відбудеться 28 лютого 2022 року о 13:45.

Додатково, звертаючись до суду із даними позовними вимогами, прокурором було подано заяву про вжиття заходів забезпечення позову, відповідно до якої суд наклав арешт на земельну ділянку та заборонив органам, які здійснюють реєстрацію речових прав на нерухоме майно, проводити будь-які реєстраційні дії щодо неї.