Президентський університет: підготовка фахівців майбутнього

Президентський університет: підготовка фахівців майбутнього

На всеукраїнському форумі «Україна 30. Освіта і наука» Президент України підписав Указ №217/2021 «Питання проекту «Президентський університет». Таким чином, голова держави сприяв старту створення Президентського університету, який готуватиме фахівців майбутнього.

Університет стане сучасним інноваційним освітнім і науковим центром, який надасть можливість, наприклад, в підготовці лідерів стратегічних галузей розвитку держави, які будуть готові до мінливості світу і підлаштуються до викликів сучасності.

Завданням університету і викладачів буде підготовка студентів до захисту держави в важливих, пріоритетних і актуальних напрямках.

Передбачається, що освітній процес в Президентському університеті буде будуватись на основі спеціальностей, які складають основу 6-го технологічного укладу, формують науково-технічний прогрес, дають можливість підготувати професіоналів вищого рівня. Планується вивчення: інформаційних технологій, кібербезпеки, штучного інтелекту, нанотехнологій, аерокосмічної та енергетичної технології, біотехнології, глобалізації, міжнародної комунікацій.

Крім того, буде діяти підтримка з боку університету для тих студентів, які виражають бажання запускати власні проекти: науково-технічні розробки і підприємницькі ініціативи. Також буде діяти допомога у комерціалізації проектів.

Навчання складатиметься за таким співвідношенням: 30% теорії, 70% практики. Планується залучення іноземних викладачів та експертів.

У числі перших студентів будуть кращі випускники. Перший набір складе 120 осіб. Шість напрямків навчання - 20 студентів на кожен напрямок. Прогнозується, що кількість студентів зросте до 600 осіб в найближчі п'ять років.

У планах держави - забезпечити студентам гарантоване працевлаштування після випуску. Отримати роботу можливо буде в провідних державних компаніях, дослідницьких і наукових центрах, вентральних органах влади.

Також будуть запущені міжнародні та національні стажування.