Презентували мобільний застосунок "єСуд": які функції доступні користувачам

Презентували мобільний застосунок "єСуд": які функції доступні користувачам

Сьогодні, на базі Державної судової адміністрації України відбулась презентація мобільного застосунку «єСуд».

Учасниками заходу стали: заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані, Голова Ради суддів України, суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду Богдан Моніч, член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, народний депутат України Роман Бабій, Член Ради суддів України, суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Єгор Краснов.

Мобільний застосунок «єСуд» створений ДСА України у партнерстві з фахівцями Програми розвитку ООН (ПРООН).

Народний депутат України Роман Бабій, своїм вступним словом підкреслив, що доступ до правосуддя має багато аспектів, і одним з основних шляхів, яким він може реалізовуватись – це застосування в здійсненні правосуддя електронних сервісів.

«Ми вже маємо систему ЕСІТС, а в умовах розвитку технологій – мобільні застосунки мають важливе значення. Проект «єСуд» - є одним з перших кроків в реалізації програми Президента України «Суд у смартфоні».  Всі права на застосунок передано Державній судовій адміністрації», - вказав Роман Бабій

Мобільний застосунок «єСуд» дозволяє не лише слідкувати за рухом документів у судовій справі, але й отримувати процесуальні документи та судові повідомлення на власний смартфон. Це ІТ-рішення спрощує доступ до правосуддя як мешканцям віддалених населених пунктів та непідконтрольної уряду України території, так і всім іншим жителям України.

Заступник Голови Державної судової адміністрації України Сергій Чорнуцький презентував функціонал застосунку «єСуд». Він наголосив, що додаток «єСуд» - це мобільна версія підсистеми «Електронний суд», який повторює функціонал підсистеми.

Для того щоб почати користуватись застосунком – необхідно завантажити його та зареєструватись за допомогою електронного підпису (для початку, необхідно зареєструватись через повну версію сайту а потім виповнити вхід через додаток). Наразі «єСуд» доступний для завантаження на Android та iOS.

Функції, що вже доступні для користувачів:

  1. Перегляд документів по справам, у яких ви є учасниками;
  2. Отримання усіх повідомлень від суду (виклики, повістки, надходження нових документів по справі);
  3. Отримання інформації, щодо подання позову до суду проти вас;
  4. Управління довіреностями на предмет доступу до своїх справ.

Спікери зазначили, що це лише перша версія, яка буде оновлятись та доопрацьовуватись. Тож, згодом буде доступно користувачам ще більше функцій.

Сергій Чернуцький також зауважив, що назва «єСуд», а в особливості буква «є» - не пов’язана зі словом «електронний». Назва «єСуд» передбачає у своєму розумінні, що «є» – існує.