Південний офіс Держаудитслужби розкрив фінансову махінацію сумою в 5 млн гривень

Південний офіс Держаудитслужби розкрив фінансову махінацію сумою в 5 млн гривень

Працівники Південного офісу Держаудитслужби проводили ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Управління соціального захисту Білгород-Дністровської районної державної адміністрації. Період, що підлягає ревізії: з 01.01.2018 до 31.03.2021 року. Після закінчення ревізії були виявлені фінансові порушення, які призвели до втрат на загальну суму понад 5 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Південного офісу Держаудитслужби.

Співробітники Південного офісу Держаудитслужби під час ревізії перевіряли нарахування та виплати державної соціальної допомоги наступним категоріям:

  • одиноким матерям;
  • багатодітним сім'ям;
  • малозабезпеченим сім'ям.

Перевіряючи особові справи громадян, які перебувають на обліку в Управлінні, і отримують різного виду допомоги від держави, аудитори знайшли ряд відхилень від норм чинного законодавства. В результаті, була виявлена необґрунтована виплата державної соціальної допомоги на загальну суму 5 млн грн.

Аудитори розкрили схему, в якій були задіяні деякі працівники управління. Останні навмисно вносили зміни в електронну базу даних при формуванні списків соцвиплат. Після роздруківки списків, змінені дані видалялися з бази.

До того ж, працівники управління додавали осіб до списків соціальних виплат, «призначаючи» їм кілька видів допомоги без їх звернення.

Оформлення виплат проводилося протягом декількох років через різні банківські установи (Укрсоцбанк, Ощадбанк). При цьому, багатодітні або малозабезпечені сім'ї, які потребували б такої допомоги, її не отримували (на сьогодні одержувача не визначено).

Аудитами був встановлений взаємовиключний факт необґрунтованого зарахування на банківський рахунок пенсіонерки за віком (без її звернення на отримання допомоги) наступних видів допомоги: як одинокої матері та малозабезпеченої сім'ї. При цьому, вона не мала права на отримання зазначеної допомоги.

За пенсіонеркою здійснювала догляд її дочка, яка також отримувала допомогу за різними особовими рахунками як багатодітна сім'я. Це також здійснювалося без її звернення за допомогою в управління і, відповідно, без права на отримання таких соціальних виплат.

До всього іншого, працівники Управління виплачували громадянам соціальні допомоги навіть у тому випадку, якщо громадяни змінили місце проживання або не зверталися за призначенням такої допомоги.

Також були виявлені випадки, коли самі громадяни зверталися за призначенням допомоги, але в деклараціях про доходи вносили недостовірні дані або не вказували їх зовсім. Як наслідок, вони позбавлялися прав на отримання державних соціальних допомог.

Об'єкту контролю направлено вимогу щодо усунення виявлених порушень. Матеріали ревізії передані в Білгород-Дністровську окружну прокуратуру.