Підпал автомобіля адвоката: Асоціація правників України звернулась до Генпрокурора

Підпал автомобіля адвоката: Асоціація правників України звернулась до Генпрокурора

Асоціація правників України як організація, що, серед іншого, здійснює діяльність із забезпечення захисту законних прав та інтересів своїх членів, звернулася з офіційним листом до Генеральної прокурорки Ірини Венедіктової та Міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, у якому висловила занепокоєння ситуацією, що склалась із порушенням прав адвокатів в Україні. Про це повідомляє прес-служба АПУ.

Зокрема, йдеться про підпал і умисне знищення автомобіля члена АПУ, адвоката Адвокатського об’єднання «Жованник і партнери» Євгена Гіліна, що сталося 3 листопада цього року. Поліція розпочала досудове розслідування в провадженні №12021231040000903. Але попри те, що злочин відбувся в центрі міста на очах майже 30 людей, винних досі так і не знайшли. Наразі це вже друге правопорушення проти адвокатів АО «Жованник і партнери». Перше було вчинене ще в червні 2020 року, але теж залишається нерозкритим.

«Асоціація із тривогою зазначає, що випадки нападів на адвокатів в Україні є непоодинокими. Протягом останніх років все більше захисників зазначають, що зазнають переслідувань, протиправних посягань на своє життя, здоров’я та майно у зв’язку з виконанням професійних обов’язків. Проте такі кримінальні провадження не розслідуються належним чином, що підтверджується інформацією з Єдиного реєстру досудових розслідувань», — наголосили правники АПУ.

Так, станом на жовтень 2021 року до ЄДР було внесено записи щодо 136 злочинів, пов’язаних з порушенням прав адвокатів. З них 64 провадження були закриті і лише одне направлено до суду. Це свідчить про те, що передбачені державою гарантії захисту прав адвокатів залишаються номінальними і не працюють на практиці.

Тому Асоціація правників України закликала Ірину Венедіктову та Дениса Монастирського забезпечити проведення швидкого й повного розслідування у кримінальному провадженні №12021231040000903 та забезпечити притягнення до відповідальності осіб, причетних до знищення майна адвоката Євгена Гіліна.