Оскарження дій виконавця зведеного виконавчого провадження за рішеннями судів різних юрисдикцій  можливе лише в адміністративному судочинстві. 

Оскарження дій виконавця зведеного виконавчого провадження за рішеннями судів різних юрисдикцій  можливе лише в адміністративному судочинстві. 

Оскарження дій виконавця зведеного виконавчого провадження за рішеннями судів різних юрисдикцій можливе лише в адміністративному судочинстві.

КГС ВС від 22.02.2022 у справі No 910/6495/18

Законодавством передбачена можливість оскарження боржником або стягувачем дій державного виконавця до того суду, який видав виконавчий документ на виконання свого рішення, зокрема, ухваленого в порядку господарського судочинства. Така скарга подається з метою судового контролю за виконанням судового рішення, ухваленого у відповідній справі.

Водночас згідно з правилами адміністративного судочинства щодо особливостей провадження у справах стосовно рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця за частиною першою статті 287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій або бездіяльності таких осіб.

Законодавством не передбачено порядку розгляду скарг на оскарження рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання зведеного виконавчого провадження, у якому об’єднано виконання судових рішень, ухвалених судами за правилами різних юрисдикцій.

Ознайомитись з постановою КГС ВС від 22.02.2022 у справі No 910/6495/18 можна за посиланням https://reyestr.court.gov.ua/Review/95066800.

Актуальна судова практика, юридичні новини та консультації у нашому телеграм-каналі за посиланням: https://t.me/konstruktivnews