Оформити квартиру на дитину: чи можливо?

Оформити квартиру на дитину: чи можливо?

В Україні стати власником квартири може абсолютно будь-хто. Навіть можна оформити квартиру на дитину. Це можливо здійснити за допомогою дарчої, договору купівлі-продажу, або дитина може отримати квартиру в спадок. Яким чином це відбувається і чи можуть бути проблеми?

Навіщо батьки переписують квартиру на дитину?

Переписувати квартиру на ім'я дитини можуть батьки через розірвання шлюбу. Для того, щоб забезпечити свого сина або дочку, один з батьків, йдучи з сім'ї, дарує свою квартиру або купує нову. З вас знімуть обов'язкову сплату аліментів, якщо ви передасте права власності на квартиру своїй дитині.

Деякі використовують цей метод для того, щоб заховати своє майно від банку, кредиторів, колекторів і так далі.

Яким чином проходить угода?

Завжди всі угоди з дитиною в будь-якому віці ретельно контролюються державою. Самостійно укласти угоду може дитина від 16 років, який має свій зареєстрований бізнес. Діти від 14 до 18 можуть здійснити операцію при письмовій згоді батьків.

Для того, щоб завірити угоду необхідний нотаріус. Йому потрібно надати дозвіл органів державної опіки на вчинення правочину - ст. 177 Сімейного кодексу України.

В угоді також беруть участь органи опіки, які можуть вам відмовити в укладенні договору. Згідно зі ст. 164 та 170 Сімейного кодексу України, підставою для відмови можуть стати такі чинники:

  • батьки або один з них позбавлені батьківських прав;
  • на батьків або одного з батьків подали позов про позбавлення батьківських прав;
  • суд, прокурор, органи опіки мають рішення відібрати дитину у батьків, не позбавляючи їх батьківських прав;
  • батько або один з них подав неправдиві відомості про себе в органи опіки;
  • батьки не надали взаємну згоду на проведення операції в органи опіки.

Варто пам'ятати, що оформити квартиру, куплену в кредит, на дитину можливо. Але оформити сам кредит на покупку квартири на дитину - ви не зможете. Дитина за законодавством вважається неплатоспроможним.

Чи можна продати квартиру, яку оформили на дитину?

Дитину держава намагається убезпечити від усіх шахрайських операцій, тому не може бути відтворено жодної угоди без дозволу органів опіки та піклування.

Якщо квартиру вирішили продати, то зробити це можливо, але за однієї умови - необхідно надати дитині житло з аналогічними умовами.

Чи може дитина розпоряджатися своєю нерухомістю?

Якщо дитині вже є 16, він визнаний дієздатним, то він має повне право розпоряджатися нерухомістю самостійно. Батьки не мають права претендувати на це житло, адже за законом це є майном тільки дитини.