Одеський суд розгляне справу українського тютюнового монополіста

Одеський суд розгляне справу українського тютюнового монополіста

22.12.2021 року, П’ятий апеляційний адміністративний суд розгляне справу №420/7288/21 за апеляційною скаргою Державної податкової служби України на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.10.2021 р. у справі № 420/7288/21 за позовом ТОВ  "ТЕДІС УКРАЇНА" до Державної податкової служби України, Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії.

Так, Одеський окружний адміністративний суд, 18.10.2021 року, розглянув справу за адміністративною позовною заявою ТОВ «Тедіс Україна» до Державної фіскальної служби України, Державної податкової служби про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання зареєструвати податкові накладні - вирішив його задовольнити та стягнути з Державної фіскальної служби України судові витрати у сумі 20 000 грн. та 1 210 340 грн.

Згідно з даними Youcontrol, одним із засновників ТОВ «Тедіс Україна» є Кауфман Борис Рафаїлович - український мільйонер, бізнесмен, колишній депутат одеської міськради, власник групи Vertex United.

Суть справи:

30 квітня 2021 року, до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ТОВ «Тедіс Україна» до Державної фіскальної служби України (про визнання протиправними та скасування рішень про відмову у реєстрації податкових накладних у кількості 271, та про зобов`язання зареєструвати такі податкові накладні.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що у зв`язку із поставкою товару Товариством були складені податкові накладні та направлено їх на реєстрацію до податкового органу. Однак, реєстрація була зупинена з підстав відповідності платника податку критеріям ризиковості. Після направлення на адресу фіскального органу додаткових документів, які підтверджують реальність проведених операцій, у реєстрації податкових накладних було відмовлено, про що прийнято відповідні рішення.

Позивач вважає прийняті рішення необґрунтованими, протиправними та такими, що підлягають скасуванню, оскільки ним були подані всі документи, а оскаржувані рішення не визначають, яких саме документів не вистачає для реєстрації податкових накладних.

09.08.2021 року від представника Державної податкової служби України надійшов відзив на позовну заяву, у якому вони просять у позові відмовити з мотивів ненадання платником податку всіх необхідних для реєстрації копій документів.

Згідно відомостей ЄДР основним видом діяльності ТОВ «Тедіс Україна» є оптова торгівля тютюновими виробами (основний).

16.06.2013 року між ТОВ «Тедіс Україна» та ТОВ «ГОРПРЕСА» було укладено договір поставки № 0831-ОД/11, який діяв до 31.12.2020 р. та Договір поставки № 02-IQOS/OД/17/KK товарів IQOS та тютюнових виробів для електричного нагрівання від 23.05.2017 р., строк дії якого - до 31.12.2020 р.

Згідно з умовами договору, ТОВ «Тедіс» зобов`язався поставляти тютюнові та інші вироби, товари IQOS, тютюнові вироби для електричного нагрівання.

За вказаними господарськими операціями з поставки товару, Товариством було складено та направлено на реєстрацію в ЄРПН податкові накладні на 542 одиниць.

В період з 13.04.2018 р. по 27.04.2018 р. через програму електронного документообігу "M.E.Doc" Товариством було отримано квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних.

У квитанціях вказано, що відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Запропоновано Товариству надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Товариством за допомогою програми електронного документообігу «М.Е.Dос» до контролюючого органу були подані Пояснення для підтвердження реального характеру господарських операцій з поставки тютюнових виробів ТОВ «Горпреса».

За результатами розгляду наданих Товариством пояснень та копій первинних документів, які складалися в ході здійснення господарських операцій з поставки товару, Комісією ДФС України були прийняті Рішення про відмову в реєстрації податкових накладних.

Не погоджуючись з таким рішеннями ДФС України, позивач звернувся з даним адміністративним позовом, вимагаючи їх скасування та зобов`язання зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх подання на реєстрацію.

Одеський окружний адміністративний суд, вирішив:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Тедіс Україна» про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання зареєструвати податкові накладні задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати повністю Рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації:

Стягнути з Державної фіскальної служби України судові витрати у сумі 20000 грн. та 1 210 340 грн.