Одеський кабельний завод ледь не потрапив в процедуру банкрутства

Одеський кабельний завод ледь не потрапив в процедуру банкрутства

Господарський суд Одеської області відмовив у відкритті провадження у справі № 916/1417/22 про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Одеський кабельний завод «Одескабель».

Про це стало відомо з реєстру судових справ.

Так, Товариство з обмеженою відповідальністю «Костянтинівський завод металургійного обладнання» звернулось до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Одеський кабельний завод «Одескабель», посилаючись на неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошових зобов`язань перед кредитором.

Як зазначає заявник, загальна сума заборгованості ПАТ «Одеський кабельний завод «Одескабель» перед ТОВ «Костянтинівський завод металургійного обладнання» становить 6 543 721, 70 грн.

В свою чергу, ПАТ «Одеський кабельний завод «Одескабель» надав відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, відповідно до якого просить суд відмовити в задоволенні заяви в повному обсязі у зв`язку зі сплатою боргу та задоволенням вимог кредитора.

У своєму відзиві боржник посилається на сплату боргу в сумі 6 543 721,10 грн., про що надано платіжне доручення АТ «Райффайзен Банк Аваль». Також, «Одескабель» надав пояснення, якими спростовуються твердження заявника щодо неплатоспроможності боржника.

Так, згідно наданих пояснень, ПАТ «Одеський кабельний завод «Одескабель» є бюджетоутворюючим підприємством Одеської області та відноситься до великих платників податків.

Згідно звіту про фінансовий стан  вартість активів «Одескабелю» становить 1 378 195 000 грн. Крім того, Публічним акціонерним товариством було сплачено податків та зборів в сумі 193 327 000 грн. До того ж, в штаті знаходиться 880 працівників, а заборгованість щодо сплати заробітної плати відсутня.

Отже, будь яких ознак неплатоспроможності ПАТ «Одеський кабельний завод «Одескабель» не встановлено.

У зв’язку з цим, Господарський суд Одеської області відмовив в задоволенні заяви ТОВ «Костянтинівський завод металургійного обладнання» про відкриття провадження у справі про банкрутство до ПАТ «Одеський кабельний завод «Одескабель».

Автор: Ірина Яковлєва