Одеситу повідомили про підозру у збуті баз персональних даних іноземців

Одеситу повідомили про підозру у збуті баз персональних даних іноземців

Кіберполіція викрила жителя Одеси, який продавав бази даних в месенджері. Залежно від того, який був обсяг бази, її вартість була до 1000 доларів США. Одеситу повідомили про підозру. Про це розповіла прес-служба Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Правопорушення виявили співробітники кіберполіції Одеської області у співпраці зі слідчим відділом №5 Одеського районного управління поліції №1. 32-річний житель Одеси збував бази даних з персональними даними іноземних громадян в месенджері. У базах містилися: ПІБ, номери телефонів, номери соціального страхування, паспортні та банківські дані. Фігурант також збував бази з авторизаційними даними до облікових записів різних поштових сервісів.

Одна база могла містити від 100 до 1000 записів з персональними даними громадян. Оплату за базу підозрюваний отримував на електронні гаманці.

Правоохоронці провели обшук за місцем проживання чоловіка. В результаті вилучили: комп'ютерну техніку, мобільні телефони, флеш-накопичувачі, карти пам'яті. Під час попереднього огляду вилученої техніки були виявлені бази даних, які налічували інформацію відносно 42 мільйонів іноземців.

Одеситу повідомлено про підозру за ч.1 ст. 361-2 КК - несанкціонований збут або поширення інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в комп'ютерах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або носіях такої інформації, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства.

Процесуальне керівництво здійснює Приморська окружна прокуратура Одеси.