Нардепи ухвалили Закон, який запроваджує нову систему громадського здоров’я

Нардепи ухвалили Закон, який запроваджує нову систему громадського здоров’я

Верховна Рада України 228 голосами прийняла Закон України «Про систему громадського здоров’я» (законопроект 4142).

Як повідомив Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, новий закон є євроінтеграційним: «Його реалізація ще більше інтегрує нас до європейського простору, а його виконання дозволить збільшити нашу тривалість років активного життя і наблизити цей показник до європейського».

Він заявив, що законопроєкт також врегульовує розподіл функцій ліквідованої вісім років тому санітарно-епідеміологічної служби.

Також, Законом вперше вводиться в обіг принцип «єдиного здоров'я», який передбачає постійну взаємодію в галузі медицини, ветеринарії, безпеки харчових продуктів, питної води та захист довкілля.

Головний санітарний лікар Ігор Кузін також прокоментував прийнятий законопроєкт: "Навколо законопроєкту існувало багато міфів та упереджень. Зокрема, щодо примусової вакцинації, позбавлення майна тих, хто не вакцинується, доступу до персональних даних, кримінальної відповідальності за відмову проходити медичні огляди.  Усі ці "факти" не мають жодного правдивого твердження, а використовувались лише противниками законопроєкту для того, щоби його не ухвалили".

"Закон "Про систему громадського здоров’я" – це лише перший крок, за яким будуть слідувати десятки підзаконних актів, інструкцій, алгоритмів, навчання та практичне впровадження. Проте без його ухвалення як базового закону, що визначає основні засади для розбудови системи громадського здоров’я в Україні, ми були приречені й надалі брати здоров’я в борг у майбутніх поколінь. Але від сьогодні все зовсім інакше", – додав Ляшко.