Коло осіб, звільнених від сплати судового збору, планується розширити

Коло осіб, звільнених від сплати судового збору, планується розширити

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №8021, яким пропонується звільнити від сплати збору на час воєнного стану учасників бойових дій, що брали участь у війні з РФ, а також застосувати аналогічну пільгу до внутрішньо переміщених осіб на час воєнного стану та протягом шести місяців після його завершення.

Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 5 Закону «Про судовий збір» та звільнити від сплати судового збору в усіх судових інстанціях пропонують:

  1. Позивачів – у справах щодо порушення прав, визначених Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» на період дії правового режиму воєнного стану на території України та шести місяців після його закінчення;
  2. Позивачів - учасників бойових дій, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, беруть участь у відсічі збройної агресії та забезпеченні національної безпеки у період дії правового режиму воєнного стану;
  3. Позивачів - членів сім’ї військовослужбовців – учасників бойових дій, які загинули внаслідок поранення, контузії чи каліцтва або пропали без вісти.