Як в Одесі переселенцям стати на облік та отримати допомогу на проживання?

Як в Одесі переселенцям стати на облік та отримати допомогу на проживання?

Які переселенці отримають допомогу?

Допомогу отримають люди, які перемістилися з тимчасово окупованої території у Автономній Республіці Крим і м. Севастополя, а також з територій активних бойових дій, які визначені в переліку, затвердженому розпорядженням Кабміну від 06.03.2022 р. № 204-р, і отримали довідку про перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб.

Допомогу автоматично, без додаткового звернення, отримають також внутрішньо переміщені особи, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, у т. ч. на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови Кабміну від 01.10.2014 р. № 505.

Що включає в себе допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам

Допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну внутрішньо переміщену особу, яка отримала довідку ВПО, у таких розмірах:

для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 гривень;

для інших осіб - 2000 гривень.

Допомога внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які звернуться за її наданням до 14 квітня 2022 року, надається починаючи з березня 2022 року.

Неповнолітня дитина (14-18 років) має право самостійно звернутися за призначенням допомоги. Заяву про виплату допомоги малолітній дитині (до 14), яка прибула без супроводження законного представника, може подавати від її імені родич (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат або сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає (перебуває) дитина.

Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

Розмір отриманої допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства. Розмір отриманої допомоги не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Як отримати допомогу?

Для того щоб оформити допомогу у місті Одеса, необхідно звернутися до районних управлінь соціального захисту населення за адресами:

 • вул. Армійська, 9 (прийом мешканців Приморського району), тел. 705-13-09
 • вул. Косовська, 2Д (прийом мешканців Малиновського району), тел. 705-16-60, 705-16-68
 • вул. Корольова,9 (прийом мешканців Київського району), тел. 705-41-75, 705-41-76
 • просп. Добровольського, 120А (прийом мешканців Суворовського району), тел. 705-59-71.

Управління працюють з понеділка по п’ятницю з 9 до 17 години, а у суботу та неділю з 10 до 14 години. Наголошуємо, що прийом громадян проводиться за попереднім записом.

Перелік необхідних документів

Для отримання допомоги ВПО заповнюється заява, у якій зазначаються:

 1. Прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) заявника;
 2. Реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 3. Дата народження;
 4. Відомості про задеклароване/зареєстроване місце проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, звідки перемістилася особа;
 5. Адреса місця, куди перемістилася особа, та контактний номер телефону;
 6. Номер поточного рахунку із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка» або номер банківського рахунку (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги;
 7. Наявність статусу особи з інвалідністю;
 8. Відомості про неповнолітніх дітей, які перемістилися разом із внутрішньо переміщеною особою.

Проте, таку заяву можна подати через застосунок «Дія». Для цього, внутрішньо переміщеній особі необхідно встановити вказаний мобільний додаток на електронний пристрій, критерії якого підтримують використання такого додатка.

Далі необхідно пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, або інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначного встановлення особи.

Перевірка відомостей, зазначених внутрішньо переміщеною особою в заяві, проводиться під час формування та подання заяви засобами порталу «Дія».