Як отримати грошову компенсацію «пакунок малюка» в умовах воєнного стану

Як отримати грошову компенсацію «пакунок малюка» в умовах воєнного стану

Щоб підтримати сім'ї з новонародженими, держава ввела видачу батькам натуральної допомоги – «Пакунок малюка» або «бебі-бокс». З літа 2021 року сім'я, в якій народилася дитина, стала мати право вибору: або отримати «Пакунок малюка», або відмовитися від нього і вибрати разову грошову компенсацію.

Однак, у зв'язку з введенням воєнного стану в країні, є деякі нововведення в даній послузі:

  1. Вам не потрібно відкривати новий рахунок в АТ КБ "Приватбанк", якщо у вас в даному банку існує рахунок. Вам зарахують компенсацію саме на нього.
  2. Раніше кошти грошової компенсації «Пакунок малюка» потрібно було використати протягом 12 місяців з дня зарахування на картку, інакше сума поверталася державі. Тепер обмеження за часом знято протягом воєнного стану і доданий ще місяць після його припинення.
  3. Грошову компенсацію можна використовувати на продукти харчування, ліки, одяг, бензин, вивезти дитину в безпечне місце і т.д. на період введення воєнного стану в Україні і місяць по тому після його закінчення.
  4. Грошову компенсацію можна зняти, перерахувати на іншу карту, оплатити онлайн необхідні витрати.

Нагадуємо:

  • Щоб отримати «Пакунок малюка», один з батьків повинен подати заяву з копією свідоцтва про народження і довідкою з пологового будинку про неотримання натуральної допомоги «Пакунок малюка».
  • Якщо свідоцтва немає - прикладіть копію документа, що підтверджує факт народження дитини в закладі охорони здоров'я або поза ним.
  • У разі відсутності батьків заяву можуть подати патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини.
  • Розмір грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакет малюка» становить не менше трьох розмірів прожиткового мінімуму для дітей до шести років, встановленого законом на дату подання заяви про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка».
  • Заява та всі необхідні документи подаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у м.Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, сільських, селищних, районних у містах (у разі їх створення) рад, до Центрів надання адміністративних послуг відповідно до місця проживання (перебування).

За матеріалом: БПД