Електронну заяву про зміну даних в Єдиному реєстрі адвокатів необхідно завіряти цифровим підписом

Електронну заяву про зміну даних в Єдиному реєстрі адвокатів необхідно завіряти цифровим підписом

Рада адвокатів України 3 липня 2021р.на засіданні в Кам'янці-Подільському внесла зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів України.

Про одну зі змін ми розповіли в попередньому матеріалі: нагадаємо, тепер Рада адвокатів України може притягувати адвокатів дисциплінарної відповідальності за несвоєчасне повідомлення про зміну даних в Єдиному реєстрі адвокатів України. Такими даними є: ПІБ адвоката, номер і дата видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, найменування та місцезнаходження організаційних форм адвокатської діяльності, номери засобів зв'язку; адреси робочих місць адвоката (із зазначенням основної та/або додаткових адрес робочого місця), номера засобів зв'язку, адреси електронної пошти; інформація про призупинення, відновлення права на заняття адвокатської діяльності відзначається в хронологічній послідовності. І багато іншого.

Є ще одне нововведення: засвідчення заяв електронним цифровим підписом. Тепер, якщо адвокат надсилає заяву про внесення змін до відомостей, які містяться в Єдиному реєстрі адвокатів України, за допомогою пошти, то справжність підпису адвоката повинна бути засвідчена нотаріально. Доповнення до заяви також повинні бути засвідчені.

Якщо заява буде надіслана електронною поштою, то лист буде прийнято тільки в тому випадку, якщо воно прийшло з тієї електронної адреси, яка вказана в профілі адвоката в ЄРАУ. Сама заява повинна бути завірена за допомогою Електронного цифрового підпису. Доповнення до заяви аналогічно повинні бути підписані.