Державна податкова служба пояснила, хто може скористатися одноразовим декларуванням доходів

Державна податкова служба пояснила, хто може скористатися одноразовим декларуванням доходів

З 1 вересня 2021 року розпочнеться кампанія добровільної одноразової декларації активів фізичних осіб. Протягом усього року громадяни України можуть звернутися до Державної податкової служби України та подати декларацію. Детальніше про це ми розповідали в нашому попередньому матеріалі.

Центральне міжрегіональне управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками надало інфографіку, хто саме може скористатися правом на добровільне декларування доходів, а хто ні.

Законом передбачено, що подати одноразову добровільну декларацію можуть:

1. Фізичні особи-резиденти, у тому числі самозайняті особи;

2. Фізичні особи, які на даний момент не є резидентами України, але на момент отримання об'єктів декларування або на момент нарахування доходів, за рахунок яких були отримані об'єкти декларування, які відповідно до Податкового кодексу України є або були платниками податків.

Декларантами не можуть бути:

1. Особи, які на момент старту добровільного декларування є малолітніми, неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків), або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлено опіку або піклування.

2. Особи, щодо яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції».

3. Особи, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2005 року, подавали або повинні подавати декларації відповідно до законів, що визначають або визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції.*

*Крім тих, які претендували або претендують на зайняття посад, перебування на яких вимагає або вимагало від особи подання відповідної декларації, і не були призначені мої обрані на відповідні посади.

Якщо ви - особа, яка має право на одноразове добровільне декларування, але ви ним не скористалися, то вважається, що ви повідомили до контролюючого органу про відсутність у власності, станом на дату закінчення періоду проведення одноразового добровільного декларування активів фізичної особи, таких доходів або активів, визначених Законом.

Читайте також: