Олександр Рябець прокоментував закон про податкову амністію

Верховна Рада підтримала законопроект № 5153, яким вводиться одноразове декларування активів фізичних осіб для легалізації своїх доходів.

Адвокат, керуючий партнер «Legal partner» Олександр Рябець, пояснив особливості прийнятого законопроекту і проаналізував наслідки, які можуть настигти українців.

Олександр пояснив, що закон про добровільне декларування всіх активів українців передбачає можливість подачі декларації зі сплатою податків на майно, на яке Ви не можете підтвердити дохід. Більшість українців вважають, що це їх не стосується, але це не так. Якщо особа не подала добровільну декларацію, вважається що особа цього майна не має.

Держава «пробачає» квартиру 120 кв. м. і будинок 240 кв. м., землю, автомобіль і ще 400 тис. грн. Фактично, закон вводить «нульову декларацію» для кожного.

«Надалі, кожному українцю доведеться показувати свої доходи і відповідно сплачувати податки в розмірі 19,5% або 51,5% - у разі, якщо це офіційна заробітна плата.

Не забуваємо також і про 20% ПДВ за товар в магазині, про акцизні збори, податки на землю, на нерухомість і т.д.

А в тому випадку, якщо банк або інший кредитор пробачив Вам борг - це вважається Вашим доходом і за нього теж потрібно заплатити 19,5%», - підкреслив Олександр Рябець.

До чого призведе цей закон?

- Буде значне зростання цін на продукцію українського виробника.

- Оренда квартир підніметься мінімум на 20%.

- Той, хто веде продажі через картку Приватбанку - відчує, що таке податки.

«Податки платити потрібно. Це повинно було статися рано чи пізно. Але я не впевнений, що зараз час для даного законопроекту, адже прибутки громадян наразі не відповідають необхідному рівню», - підсумував адвокат.