Арешт банківських рахунків: що робити і як запобігти?

Арешт банківських рахунків: що робити і як запобігти?

Не так давно набув чинності наказ Міністерства юстиції про автоматичний арешт рахунків боржників за виконавчими провадженнями. НБУ зобов'язав українські банки надавати виконавцям інформацію про реквізити рахунків боржників і залишок коштів на них. Про те, що робити, якщо ви раптово з'ясували, що не вийде більше скористатися банківською карткою і де можна перевірити себе на наявність заборгованості, - розповіли на сайті YouControl.

Яким чином накладається арешт на рахунки?

Виконавець отримує інформацію про рахунки боржника в банках і наявності коштів на них. Потім виносить постанову (в електронній формі) про накладення/зняття арешту за коштами з цих рахунків і направляє постанову в банк.

Банк приймає документ до виконання і здійснює фактичне блокування коштів на рахунку.

Рахунки заарештовані: що робити?

1. Ви повинні звернутися в банк, в якому обслуговується рахунок і з'ясувати причину блокування. Банк вам повідомляє, що гроші на рахунках заарештовані на підставі постанови державного або приватного виконавця. У деяких мобільних додатках банків вже видно таку інформацію.

2. Далі ви звертаєтеся до виконавця за інформацією, в тому числі для ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження. Це необхідно, щоб зрозуміти підставу виникнення боргу, за яким відкрито провадження і накладено арешт на рахунки.

3. Далі у вас з'являється кілька варіантів розвитку подій. Ви можете вибрати оптимальний з них для вирішення конкретної ситуації:

- сплатити заборгованість за виконавчими документами (у т. ч. збір та інші витрати виробництва) - для його закінчення та зняття арешту;

- направити виконавцю заяву про скасування накладеного арешту (наприклад, у зв'язку з арештом спеціальних рахунків, призначених для отримання урядової допомоги);

- оскаржити постанову виконавця про накладення арешту та / або виконавчого документа, на підставі якого здійснюється стягнення.

Варто звернутися до адвоката або юриста за допомогою, адже в такій справі є безліч нюансів від яких буде залежати позитивне рішення ситуації.

Як себе убезпечити?

Щоб бути впевненим, що ви або ваші рідні не опиняться в схожій ситуації варто перестрахуватися. Є чимало способів як налаштувати моніторинг на самих себе і близьких людей, отримувати повідомлення про зміну статусу по запитуваній особі. На ринку є автоматизовані рішення. Наприклад, таким є інструмент YouControl People.

За результатами введення прізвища, імені, по батькові, дата народження можна з'ясувати:

1. Інформацію про відкриті виконавчі провадження.

2. Дані про особу стягувача.

3. Категорію стягнення.

4. Виконавчий документ та контактні дані виконавця.

Якщо стягнення проводиться на підставі судового рішення – ознайомтеся з його змістом. Для зручності можна скористатися ботом, який буде оперативно повідомляти про всі зміни статусу запитуваної особи, в зручному для вас месенджері.

Читайте також: