15 вересня ліквідують Державну архітектурно-будівельну інспекцію

15 вересня ліквідують Державну архітектурно-будівельну інспекцію

Реформа містобудування знаходиться на завершальному етапі. 15 вересня в Україні буде остаточно припинена робота Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ). Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку громад і територій України.

Експерти називали ДАБІ одним з найбільш корумпованих органів України.

Новий створений орган - Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ) починає функціонувати на повну. До інспекції вже набрано 30% співробітників.

Як повідомляє Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов: ліквідація ДАБІ і запуск ДІАМ – один з найважливіших кроків у реформі містобудування. В рамках нової системи відсутні корупційні ризики. Вже діє Єдина державна електронна система у сфері будівництва, яка максимально мінімізує контакти між учасниками процесу. Завдяки цій системі процес будівництва ведеться чітко і прозоро. В основу містобудівної реформи покладено дві ключові тези - лібералізація певних процесів будівництва та криміналізація відповідальності за порушення.

Раніше в Мінрегіоні підписали тристоронній Меморандум між Міністерством, ДІАМ і НАБУ про перевірку майбутніх співробітників Державної інспекції архітектури та містобудування на доброчесність. Кожен кандидат пройшов перевірку в Національному антикорупційному бюро.