З серпня держреєстратори повинні перевіряти результати проведення технічної інвентаризації

З серпня держреєстратори повинні перевіряти результати проведення технічної інвентаризації

З 1 серпня 2021 року має здійснюватися новий вид перевірки у процедурі державної реєстрації прав на нерухоме майно. Державний реєстратор зобов'язаний забезпечувати перевірку інформації, яка знаходиться в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва та стосується результатів проведення технічної інвентаризації у випадках, визначених законодавством. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.

Даний вид перевірки запроваджено у зв'язку з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 23.06.2021 року №681 «Деякі питання забезпечення функціонування в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва», якою затверджено Порядок ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Процедура повинна виконуватися у разі, коли надано технічний паспорт на об'єкт нерухомого майна або об'єкт незавершеного будівництва для проведення державної реєстрації.

Згідно з постановою:

- Фізичні особи-підприємці або юридичні особи, які проводять технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна, вносять до Електронного кабінету користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва відомості про проведену технічну інвентаризацію об'єкта нерухомого майна;

- Суб'єкти державної реєстрації прав при наданні послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень використовують дані про об'єкт нерухомості, право на який підлягає реєстрації, з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Державний реєстратор зобов'язаний здійснити перевірку інформації про результати проведення технічної інвентаризації з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Як зазначає перший заступник Міністра юстиції Євген Горовець, перевірка подібного роду дозволить перевіряти технічні паспорти на справжність, убезпечить від шахрайських дій з нерухомістю і буде протистояти спробам легалізувати побудовані з порушеннями об'єкти будівництва.

При цьому подання технічного паспорта для проведення державної реєстрації правопорушенню об'єкт нерухомого майна передбачено у випадках державної реєстрації права власності на:

  • новий об'єкт нерухомого майна;
  • індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі та споруди, прибудови до них, які закінчені будівництвом до 05.08.1992;
  • об'єкт нерухомого майна в результаті реконструкції такого об'єкта;
  • об'єкт державної або комунальної власності, будівництво якого завершено та право власності на який не зареєстровано до 01.01.2013, за відсутності документа, що засвідчує вступ до прав державної або комунальної власності на такий об'єкт;
  • нерухоме майно, утворене шляхом поділу майна, в тому числі в результаті виділення окремого об'єкта нерухомого майна зі складу нерухомого майна, що складається з двох або більше об'єктів, або об'єднання майна;
  • об'єкт нерухомого майна у разі, коли в документах, що подаються для такої реєстрації, відсутні відомості про технічні характеристики відповідного об'єкта;
  • окреме індивідуально визначене нерухоме майно (квартира, житлове, нежитлове приміщення та ін), розміщене в об'єкті нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів фізичних та юридичних осіб;
  • окреме індивідуально визначене нерухоме майно (квартира, житлове, нежитлове приміщення та ін), розміщене в об'єкті нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося в результаті діяльності кооперативу.

Для державної реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва подається також документ, що містить опис об'єкта незавершеного будівництва за результатами технічної інвентаризації такого об'єкта. Не відноситься до тих випадків, коли документ вже був внесений до бази Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

До запровадження електронної інформаційної взаємодії між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва перевірка відповідних відомостей про проведену технічну інвентаризацію об'єкта нерухомого майна проводиться за допомогою порталу електронної системи за посиланням https://e-construction.gov.ua/proj_inv.

Фото взяте з сайту MY.UA