З лютого зросте вартість пластикового пакету

З лютого зросте вартість пластикового пакету

З 1 лютого 2022 року набирає чинності норма, яка встановлює мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети, призначені для пакування та транспортування товарів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг.

Дане введення дозволить обмежити обіг пластикових пакетів і поліпшити екологічну ситуацію в країні.

Таким чином, з лютого мінімальні роздрібні ціни на пакети зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для упаковки і транспортування товарів і продуктів в точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг складуть:

  • 2,00 грн – пакет без ручок і бічних складок;
  • 2,50 грн – пакет без ручок, але з бічними складками або з ручками без бічних складок;
  • 3,00 грн – пакет з ручками і бічними складками.

Нагадаємо, безкоштовне поширення пластикових пакетів в роздрібній торгівлі та громадському харчуванні заборонено з 10 грудня 2021 року. До 1 січня 2023 року дана заборона не стосуватиметься біорозкладних і надтонких пластикових пакетів, призначених для упаковки і транспортування свіжої риби, м'яса, сипучих продуктів, льоду і тих, що використовуються як первинна упаковка.

Також, звертаємо увагу, з 10 березня 2022 року забороняється поширення в магазинах і закладах громадського харчування надтонких (зі стінками товщиною менше 15 мікрометрів), тонких (зі стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) і оксорозкладних пластикових пакетів.