Вища кваліфікаційна комісія суддів відновлює свою роботу

Вища кваліфікаційна комісія суддів відновлює свою роботу

Судова реформа розпочалася з відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Законопроект №3711-д був прийнятий Верховною Радою після розгляду понад 500 правок.

Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) - державний колегіальний орган суддівського управління, який на постійній основі діє в системі правосуддя України.

У складі комісії 16 суддів. Вісім з них - судді або судді у відставці. Для роботи комісії необхідно від 11 осіб.

Повинна мати свій офіційний веб-сайт, де публікуються новини про роботу комісії. Повинна дотримуватися нейтральності, не належати будь-якої політичної партії або організації.

Членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України може бути громадянин України, який володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту, стаж професійної діяльності у сфері права не менше 15 років, відповідає критеріям доброчесності та професійної компетентності.

Законопроект передбачає порядок проведення конкурсу та призначення на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та вдосконалено порядок організації роботи та засідань ВККС.

Законопроект також передбачає виключення статті 28-1 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" щодо створення та діяльності Комісії з питань доброчесності та етики, а також вилучено низку положень Розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №193-IX, які визнані Конституційним Судом такими, що суперечать Конституції.