Влада почала відновлювати доступ до публічних електронних реєстрів

Влада почала відновлювати доступ до публічних електронних реєстрів

Доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відновлено. Щоправда, тепер відомості з ЄДР в електронній формі надаються за умови ідентифікації особи за допомогою цифрового підпису.

Відповідно до вимог підпункту 11 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 року №209 «Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану»(зі змінами, внесеними постановою КМУ від 16 грудня 2022 року №1422, яка набрала чинності 26 грудня 2022 року), державне підприємство «Національні інформаційні системи» поновило доступ до порталу електронних сервісів. Про це повідомляється на офіційному сайті судової влади України.

Крім того, уточнюється, що державним органам, органам місцевого самоврядування, посадові особи яких наразі мають безпосередній доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, необхідно звернутися до відповідної регіональної філії ДП «НАІС» для отримання доступу до порталу з можливістю формування витягів.

Нагадаємо, що раніше ГО «Спілка юристів Одеської області», спільно з YouControl та іншими громадськими організаціями, звертались до Міністерства юстиції України з проханням вжити всіх можливих заходів для відновлення повноцінної роботи інформаційних, інформаційно-комунікаційних та електронних комунікаційних систем, а також публічних електронних реєстрів.

Тоді, ГО зазначила, що обмеження в доступі до реєстрів наносить велику шкоду бізнесу, так як  внаслідок відсутності повноцінної можливості моніторингу та аналізу статусу підприємств та організацій, збільшується ризик в роботі з контрагентами, партнерства з підприємствами та компаніями, та зростає ризик необізнаності, щодо реального фінансового стану контрагентів.

«Ми беззаперечно раді, що «голос» спільнот був почутий, та доступ до деяких публічних електронних реєстрів наразі відновлено. Це напряму говорить про те, що наша країна дійсно є демократичною, адже завдяки зверненням ГО «Спілка юристів Одеської області» та інших організацій, у громадян, громадських організацій та журналістської спільноти є можливість відслідковувати законність активів та можливі корупційні схеми, перевіряти правдивість відомостей зазначених у рішеннях органів місцевого самоврядування та е-деклараціях суб’єктів декларування, а також є  можливість відслідковувати будь-які інші зловживання здійснювані службовими та посадовими особами. Але ми продовжуємо чекати на відновлення доступу до інших публічних реєстрів. Ми сподіваємось, що це станеться у найближчий час, адже це необхідний крок до поновлення прозорості в діяльності державної влади та органів місцевого самоврядування», - поділився голова правління ГО «Спілка юристів Одеської області» Олександр Рябець.

Раніше ми писали: