Військовозобов'язані відтепер можуть змінити місце прописки без відвідування військкомату

Військовозобов'язані відтепер можуть змінити місце прописки без відвідування військкомату

Зміна місця реєстрації - послуга, яка стає простішою для громадян України. Військовозобов'язані відтепер змінювати реєстрацію можуть і без відвідування військкомату. Про це розповів віце-прем'єр-міністр України, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у колонці НВ.

Довгий час військовозобов'язаним необхідно було відвідати військкомат, щоб знятися з обліку в одному місті і стати на облік в іншому. Цей процес супроводжувався паперовою тяганиною, медкомісією, чергами. Часто процес розтягувався на два тижні.

Іншого виходу не було, адже обміну інформацією щодо місця реєстрації громадян крім паперового не було.

Як зміниться процедура?

Тепер усі територіальні громади зобов'язані передавати інформацію до демографічного реєстру в електронному вигляді. Розроблено спеціальний інструмент на базі демографічного реєстру, який збирає дані з реєстру однієї громади та підтягує автоматично їх до реєстру іншої.

Сільські громади, які працювали в паперовому журналі, тепер матимуть можливість працювати в електроннїй базі. Міністр цифрової трансформації зазначає, що вперше в історії до реєстру підключили військовозобов'язаних.

Все що необхідно - додаток «Дія». Додаток робить запит до реєстру і відомості про нове місце реєстрації після його зміни автоматично передаються для зміни обліку зі старого військкомату в новий. Таким чином змінювати реєстрацію тепер можна без відвідування військкомату в принципі.

Треба пам'ятати, що це стосується тільки тих людей, у яких все в порядку з документами. Якщо у вас немає, наприклад, військового квитка, вам доведеться сходити до військкомату для його оформлення.

В даний момент послуга доступна в семи містах України: Київ, Харків, Рівне, Луцьк, Кривий Ріг, Маріуполь і Вінниця. Послуга доступна для власників ID-картки.

Там же Михайло Федоров анонсував можливість зміни місця реєстрації онлайн для паперових паспортів.

Нагадаємо, ми раніше розповідали: