Відтепер водії можуть готуватися до іспиту з ПДР дистанційно та отримати посвідчення поштою

Відтепер водії можуть готуватися до іспиту з ПДР дистанційно та отримати посвідчення поштою

На засіданні 15 вересня Кабінет Міністрів прийняв рішення: водійське посвідчення можна отримати поштою або кур'єром, а підготуватися до іспиту можна дистанційно. Про це повідомляє Департамент комунікації МВС України.

Як вказує міністр внутрішніх справ Денис Монастирський: "Мова йде про забезпечення права на дистанційну форму навчання з підготовки водіїв за допомогою єдиної інформаційної системи МВС. А також про можливості отримання через електронний кабінет водія посвідчення водія за допомогою засобів поштового зв'язку».

Постанова закріплює право на підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації водія в онлайн формі.

Акредитовані заклади мають проінформувати найближчий територіальний сервіс МВС про свої плани дистанційного навчання, коли реєструватимуть список групи в єдиному державному реєстрі МВС.

У групі дистанційного навчання з теоретичної підготовки має бути не більше 10 осіб. У разі, якщо заклад втрачає акредитацію, онлайн-навчання має зупинитися.

Також, якщо водії бажають, то можуть отримати посвідчення водія за допомогою засобів національного оператора поштового зв'язку або кур'єра. Для цього необхідно замовити посвідчення через електронний кабінет водія або додаток «Дія».

Водії можуть замінити своє посвідчення на нове: алгоритмом дій поділилася прес-служба Міністерства цифрової трансформації.

  1. Необхідно зайти в додаток «Дія» — > розділ «Послуги» — > Заміна водійського посвідчення.
  2. Виберіть причину заміни і вкажіть місце реєстрації проживання.
  3. Виберете спосіб доставки посвідчення водія.
  4. Прикріпіть скан або фото актуальної медичної довідки і підтвердіть групу крові і резус-фактор.
  5. Вкажіть контактні дані.
  6. Підпишіть заяву.
  7. Оплатіть послуги з видачі посвідчення водія і з доставки.

Як тільки ваше посвідчення водія буде готове, воно з'явиться у вас в додатку «Дія». Пластиковий документ доставлять згодом кур'єром або в вибране відділення Укрпошти.