Відтепер судові повістки будуть приходити у месенджер Viber

Відтепер судові повістки будуть приходити у месенджер Viber
Державне підприємство «Інформаційні судові системи» повідомляє про випуск оновленої версії програмного забезпечення автоматизованої системи документообігу суду, яка передбачає запровадження додаткового каналу електронної комунікації судів з учасниками судового процесу. Йдеться про розширення способів надсилання судових повісток і викликів у вигляді електронних повідомлень.
Так, з 15 лютого 2023 року, на додачу до вже традиційних SMS-повідомлень, реалізовано можливість надсилання повісток і викликів за допомогою месенджера Viber.

Відповідне нормативне підґрунтя закладено у оновленому Порядку надсилання судових повісток, повідомлень і викликів учасникам судового процесу в електронній формі, затвердженому наказом ДСА України від 23.01.2023 № 28 https://dsa.court.gov.ua/dsa/inshe/14/N_28_23.

Реалізація цієї спільної ініціативи ДП «ІСС» і Державна судова адміністрація України у повній мірі відповідає вимогам процесуального законодавства та спрямована в першу чергу на економію коштів бюджету. Середня вартість відправки однієї повістки для суду буде значно нижчою, оскільки для відправки однієї повістки за допомогою Viber потрібне лише одне повідомлення (проти 5-6 SMS-повідомлень в середньому та 15 як максимум).

Алгоритм дій: за замовченням, система документообігу намагається відправити повістку через месенджер, в разі неможливості такої відправки, повістка відправляється як SMS.