Верховний Суд здобув статус спостерігача в Мережі голів верховних судів Європейського Союзу

Верховний Суд здобув статус спостерігача в Мережі голів верховних судів Європейського Союзу

Генеральна Асамблея Мережі голів верховних судів Європейського Союзу в м. Брно (Чеська Республіка) надала Верховному Суду України статус спостерігача. Участь у заході узяв Голова Верховного Суду Всеволод Князєв на запрошення Голови Мережі Беттіни Лімперг та Голови Верховного суду Чеської Республіки Петра Ангялоссі. Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Мережа голів – це форум, за допомогою якого європейські інституції мають можливість запитувати позицію (думку) верховних судів і зближувати їх шляхом дискусій та обміну ідеями.

Для Верховного Суду це визначна подія у контексті набуття Україною статусу кандидата в члени ЄС. Активна комунікація Верховного Суду в Мережі сприятиме тіснішій співпраці з верховними судами ЄС та наближенню судочинства України до найкращих європейських і світових стандартів. Це необхідно як для здійснення євроінтеграційної політики України, так і для зміцнення судової влади.

На цьому наголосив Голова ВС Всеволод Князєв під час свого виступу на Генеральній Асамблеї. Він зазначив, що одразу після отримання Україною статусу кандидата в члени ЄС Верховний Суд звернувся з офіційним листом щодо надання статусу спостерігача в Мережі голів верховних судів країн – членів Європейського Союзу. І цей запит підтримано. «Для нас це історичний день», – зауважив очільник ВС.

Всеволод Князєв подякував головам верховних судів європейських країн за надану підтримку, за листи солідарності й за те, що з перших днів повномасштабного вторгнення росії вони стали надійною опорою України в захисті демократичних постулатів, незалежності та територіальної цілісності. «Курс України залишається незмінним. Ми віддані європейським цінностям: демократії, верховенству права і правам людини», – запевнив він.

Очільник ВС додав, що внаслідок війни судова система України також зазнала тяжкого удару, а всі судові процеси ускладнилися. До основного завдання судочинства – справедливе правосуддя, додалася не менш важлива вимога часу: забезпечити безпеку всіх учасників судового процесу, суддів і працівників апарату суду. Є й інші виклики: недофінансування судової системи, потреба у відновленні зруйнованих воєнними діями приміщень судів і насамперед – звільнення з-під окупації частини території України й повернення до роботи мирного часу всіх тих, хто був вимушений одягнути військову форму та стати на захист своєї Батьківщини.

Участь української делегації було забезпечено за фінансової підтримки проєкту ЄС «Pravo -Justice».

❗️Актуальна судова практика та юридичні новини у нашому телеграм-каналі за посиланням: https://t.me/konstruktivnews