Вас затопили сусіди: що робити?

Вас затопили сусіди: що робити?

Знаєте, що найприкріше, коли ви тільки-тільки доробили ремонт своєї квартири? Коли сусіди зверху її затоплюють ... Найстрашніше, коли ви весь день були на роботі, а прийшовши додому, виявили таку катастрофу. На жаль, такі випадки нерідкі. Іноді це трапляється через недбалість людей, іноді аварії відбуваються випадково.

Що робити, якщо вас затопили сусіди?

Перше:

Слід подбати про свою безпеку. Якщо можливо, то вимкніть всі електроприлади з розеток, обов'язково знеструмить квартиру.

Знайдіть місця, де вода тече найбільше, і підставте під це місце ємності для води.

Підлоги слід застелити: рушники, ганчірки, ковдри - необхідно прибрати зайву воду.

Після цього слід бігти до сусідів і просити перекрити воду.

Друге:

Не конфліктуйте з сусідами - вам ще необхідно домовлятися за відшкодування збитку. Якщо сусідів немає вдома, вам необхідно зв'язатися з обслуговуючою компанією - ЖЕК, ОСББ і т.п. виламувати двері сусідів вам не можна, але, згідно ст. 8 Закону «Про житлово-комунальні послуги» керуючий багатоквартирним будинком і виконавець комунальних послуг має право на доступ до житла для усунення неполадок санітарно-технічного та інженерського обладнання, його установки і заміни.

Третє:

Зафіксуйте факт затоплення, порахуйте розмір заподіяної шкоди, а також зберіть необхідні документи.

Факт затоплення - акт, який заповнюється в присутності балансоутримувача, сусіда, який вас і затопив, а також свідків, які потім повинні розписатися в акті.

В акті повинна бути наступна інформація:

1. Дата і місце складання;

2. Прізвища членів комісії, які складали акт;

3. Адреса, за якою сталося затоплення;

4. Перерахування майна, яке постраждало;

5. Причина затоплення.

Додатково можна зняти на відео місце інциденту, або зробити фотографії.

Якщо сусід, який вас затопив, відмовився прийти на заповнення акту, слід наполягти, щоб його відмову вписали в акт.

Один примірник акта слід залишити собі.

Четверте:

Не поспішайте з ремонтом: наслідки затоплення можуть проявитися через кілька днів після усунення затоплення. Наприклад, раптово відклеяться шпалери або підніметься підлога.

Також вам варто дочекатися експертизи про встановлення дійсного збитку.

Якщо постраждав тільки ремонт - вам необхідна будівельно-технічна експертиза.

Для неї необхідні:

- акт затоплення;

- технічний паспорт на об'єкт нерухомості;

- правовстановлюючі документи.

Буває, що ремонт необхідно зробити прямо зараз, не чекаючи ніяких експертиз. Тоді просто зберігайте всі чеки і квитанції, які підтвердять Ваші витрати на проведення ремонту.

Якщо під час затоплення постраждали саме ви, то вам необхідно звернутися до лікаря за довідкою, яка підтвердить зв'язок між затопленням і проблемами здоров'я.

П'яте:

Слід встановити, хто саме винен у затопленні. Адже, якщо винуватець - особа до 14 років, то відповідати за нього будуть батьки або опікуни.

Якщо винуватцю від 14 до 18, то він вже несе провину на загальних підставах. Якщо у винуватця немає майна або заробітку, то оплачують збиток також його батьки.

Шосте:

Найкраще, якщо ви врегулюєте проблему мирно. Напишіть претензію про відшкодування збитку, пославшись на акт, а також висновки експерта.

Якщо мирно не вийшло - йдіть сміливо до суду. Витрати на адвоката, експерта та інші пункти буде сплачувати саме винуватець затоплення. І в разі судового процесу, все ж краще не проводити ніякі ремонтні роботи, адже суд може призначити повторну експертизу.