Вам відключили газ: що робити?

Вам відключили газ: що робити?

Повертаєтесь додому після важкого робочого дня і дізнаєтесь, що весь ваш будинок відключений від газопостачання з невідомих на те вам причин? Редакція КонструктивNEWS допоможе розібратись, в яких випадках відключення газу є незаконним, і що робити в таких ситуаціях.

Відповідно до Правил поставки природного газу, якщо споживач не сплатив за спожитий природний газ протягом 10 днів після терміну, визначеного договором, то постачальник має право припинити поставку, шляхом направлення споживачеві письмового повідомлення з вимогою припинити споживання газу.

Порядок відключення газопостачання

Якщо у вас є заборгованість по сплаті, представники газорозподільної компанії повинні надати повідомлення про припинення (або про обмеження) газоспоживання. Таке повідомлення ви повинні отримати не менш ніж за 3 дні до дати припинення газопостачання. Що є важливим - повинна бути відмітка про вручення вам такого повідомлення.

У самому повідомленні, повинні зазначатися підстави і дата припинення газопостачання.

У тому випадку, якщо ви відмовилися від підписання акта про припинення газопостачання, фіксація може підтверджуватися відеозйомкою, або підписанням незацікавленною особою (наприклад, це може бути представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувач, керуючий будинком і т.д.). Акт про припинення газопостачання, в такому випадку, направляється споживачу рекомендованим поштовим листом.

Що вважається під "незаконним відключенням" газопостачання?

Ви справно платили і не порушували правил безпеки користування газом, а також не були попереджені про відключення за 3 дні? Таке відключення є незаконним!

У яких випадках можливий несанкціонований доступ газовиків до вашого житла

Якщо газівники при відключенні газу роблять акцент на витік газу в конкретній квартирі, а місце перебування власників невідомо - є порядок несанкціонованого доступу до житла відповідно до ст.29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Це можливо в тому разі, якщо аварійна ситуація може зашкодити іншим мешканцям. Застосовуючи цей порядок, газівники можуть обмежити поставки газу шляхом механічного від'єднання конкретного споживача.

Ви можете звернутися до суду

Бувають випадки, коли газівники посилаються на борги інших мешканців або на витік газу в конкретній квартирі, і при цьому відключають увесь будинок або стояк. У подібних випадках, справні споживачі, які опинилися без газу в результаті таких дій, можуть звернутися до суду для оскарження відключення газу і стягнути компенсацію.