В Україні виявили йогурти з небезпечною концентрацією домішок

В Україні виявили йогурти з небезпечною концентрацією домішок

Головне управління Держспоживслужби в Одеській області повідомило про те, що їм надійшло повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах і кормах (RASFF) від 31.08.2021 р.щодо вилучення йогуртів з Італії.

Йогурт містить камедь ріжкового дерева (Е410), яка перевищує максимально допустимі рівні для оксиду етилену. Камедь бобів ріжкового дерева - природна добавка-емульгатор, яка надає продуктам в'язкість, зберігаючи структуру і форму. Добавку дозволено використовувати в продуктах, які не нагріваються.

Виробник йогурту - Granarolo SpA, Vernate (MI). Продукт експортувався в Україну, місце доставки: ТОВ "Дистрибуційно-логістична компанія "Пілот", м.Харків.

Головне управління Держспоживслужби просить громадян у разі виявлення даного продукту в обороті повідомити їм про це негайно: можна зателефонувати за номером (+380487161301), або звернутися за адресою - м.Одеса, вул. 7-а Пересипська, 6.

Згідно зі ст.20 Закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку зобов'язані вилучати та/або відкликати, у встановлених законом випадках, харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що вони можуть спричинити шкідливий вплив на здоров'я людини.