В Одеській області посадовців викрили у привласненні бюджетних коштів на суму 23 мільйони гривень

В Одеській області посадовців викрили у привласненні бюджетних коштів на суму 23 мільйони гривень

У протиправних діях брали участь голови та бухгалтери двох сільських рад Ширяївської об'єднаної територіальної громади та кілька місцевих підприємців. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції в Одеській області.

Посадові особи підписували фіктивні договори з фізичними особами-підприємцями на закупівлю та постачання продуктів та інших товарів до садочків та шкіл за завищеними цінами. Однак продукти закуповувалися самостійно на ринках за цінами, які в рази нижче. Різницю переводили в готівку і розподіляли між собою.

Схема діяла три роки і правопорушники за цей час уклали тисячі подібних угод на 23 мільйони гривень.

Київський районний суд м. Одеси санкціонував обшуки на робочих місцях, домоволодіннях і транспортних засобах фігурантів справи. В якості речових доказів вилучені банківські картки, фіктивні печатки ФОПів, договори, накладні, сесійні рішення та інша документація.

Дії правопорушників кваліфіковані за ч. 3 ст. 191 КК України - привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб. Передбачається покарання у вигляді обмеження свободи на термін від 3 до 5 років або позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Триває досудове розслідування, яке проводять співробітники Слідчого управління ГУНП в Одеській області при оперативному супроводі Управління стратегічних розслідувань в Одеській області ДСР НПУ та під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури.