Уряд пропонує законопроект про швидкі інвестиції, що дозволяє швидко створювати переробні підприємства

Уряд пропонує законопроект про швидкі інвестиції, що дозволяє швидко створювати переробні підприємства

Уряд схвалив законопроект про спрощення дозвільних процедур для набуття права на землю та для початку будівництва під час реалізації проектів, спрямованих на відновлення економіки. Незабаром законопроект буде зареєстровано у Парламенті. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економіки України.

Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко прокоментувала рішення Уряду:

«Пришвидшуємо відбудову України шляхом залучення приватних інвестицій. Створюємо інвесторам максимально комфортні процедурні умови для реалізації інвестиційних проектів. Наша мета після завершення бойових дій максимально швидко повернутися до довоєнного стану економіки. Таким чином, будемо мати вихідну точку для подальшого зростання. Нам слід в найкоротші строки відбудувати інфраструктуру, відновити втрачені та створити нові виробництва. Закон про швидкі інвестиції передбачає такі зміни у законодавстві, щоб в Україні можна було максимально швидко і без зайвої бюрократії будувати промислові підприємства з нуля. Таким чином, ми плануємо якнайсильніше розвинути переробну промисловість».

Таким чином, підприємці, які під час дії військового стану та у відбудовний період, реалізують проекти, що входять до Списку проектів відновлення економіки, отримують максимально сприятливі умови для інвестування.

Йдеться, зокрема:

  • про скорочення строків набуття прав на земельну ділянку – з 18 до 3 місяців,
  • право на земельну ділянку набуватиметься без аукціону, без документації із землеустрою, з гарантіями невідчуження ділянки,
  • встановлення та зміна цільового призначення землі зможе відбуватися без дотримання правил співвідношення між видом цільового призначення та видом функціонального призначення території,
  • проектування об'єкта будівництва може відбуватися без дотримання містобудівних умов та обмежень за умови відповідності будівельним нормам.

Проектом відновлення буде вважатися проект, який:

  • має вартість від 500 тисяч євро;
  • спрямований на будь-яку сферу промисловості (за винятком діяльності щодо поводження з відходами та будівництва житла).

Щоб включити проект у Список проектів відновлення, підприємцю слід подати заявку до Міністерства економіки.