Уряд пропонує дозволити відновлення досудових розслідувань за клопотанням захисту

 Уряд пропонує дозволити відновлення досудових розслідувань за клопотанням захисту

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №8070 про внесення деяких змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо відновлення завершеного досудового розслідування.

"Чинні норми КПК не передбачають відновлення досудового розслідування після його завершення. Проте на практиці дедалі частіше виникає така необхідність", - зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту.

Так, законопроєктом передбачається, що:

  • Завершене досудове розслідування може бути відновлено прокурором у кримінальному провадженні чи прокурором вищого рівня за власною ініціативою, а також за відповідним клопотанням сторони захисту, з метою забезпечення загальних засад кримінального провадження та виконання його завдань.
  • Клопотання сторони захисту про відновлення завершеного досудового розслідування у кримінальному провадженні підлягає розгляду в порядку статті 220 цього Кодексу. Рішення про відмову у відновленні завершеного досудового розслідування може бути оскаржено слідчому судді.
  • Після повторного повідомлення підозрюваному, його захиснику, законному представнику та захиснику особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру, про завершення досудового розслідування доступ до матеріалів досудового розслідування надається з початку.

Як зазначає автор законопроєкту, відсутність правового регулювання не перешкоджають сьогодні Генеральному прокуророві та іншим підпорядкований йому прокурорам приймати постанови про відновлення завершеного досудового розслідування. Тож, на його думку, краще ввести цю процедуру в законодавчі рамки.