Українцям розповіли, як захистити себе від штрафів комунальних служб

Українцям розповіли, як захистити себе від штрафів комунальних служб

Якщо до вас завітали представники газової служби, електромереж, водоканалу або інших комунальних служб, які повідомляють про те, що виявлено незаконне підключення до мереж газу/електроенергії/води, насамперед, необхідно пам’ятати: незаконне врізання у газову мережу і неправильний зварювальний шов на старій трубі це не одне й те ж саме.

Отже, представники служб стверджують, що повинні на місці підтвердити факт незаконного підключення з метою накладання штрафу. Що потрібно робити вам – розповідають у ГО «Громадський центр правосуддя».

  1. Будьте стриманими, зберігайте спокій і випромінюйте впевненість. Скандали не завадять комунальникам скласти акт, а саме це основна мета їх візиту. Роздратовані, вони робитимуть все від них залежне, аби результати візиту пішли «в роботу» якнайшвидше. А час, у цій ситуації, грає на Вашу користь.
  2. Чи пускати контролерів до житла? Швидше так, аніж ні. Акт вони складуть у будь-якому випадку, але не провівши необхідні заміри, наприклад, діаметру труб в середині приміщення, вони це зроблять зовні. А вхідні труби цілком можуть виявитись більшого діаметру, що безпосередньо впливатиме на суму штрафу.
  3. Фіксуйте. Фото, відео - фіксація, попри всі протести комунальників. Це, по-перше, стримуючий фактор для візитерів, по-друге, якщо справа дійде до суду, - це Ваші докази. Якщо є можливість, покличте сусідів - вони потенційні свідки з Вашого боку.
  4. Отже, акт складений у вашій присутності. Попросіть копію. Не виходить - сфотографуйте. Рано чи пізно Ви його отримаєте поштою, але у цьому випадку краще раніше проконсультуватись з юристом чи самостійно пошукати відповіді, аби спланувати майбутні дії. За копією можна сходити в офіс організації із письмовою заявою (проконтролюйте, аби її зареєстрували в канцелярії і залишили відмітку на вашому примірнику). Заяву, у який необхідно вимагати надати копію акту, можна надіслати рекомендованим листом.
  5. Чи підписувати акт?Відсутність вашого підпису жодним чином не вплине на рішення комунальників. Разом з тим, закріплені вашим підписом на акті пояснення на кшталт «З актом не згоден (-на). Незаконно не підключався (-лась). Електрикою не користуюсь», можуть надалі зіграти свою роль. Обов'язково залиште на акті актуальну дату.

В жодному випадку не варто погоджуватись на договір реструктуризації, який вам запропонують підписати одразу, або дещо згодом, після призначення штрафу. Підписуючи його, ви погоджуєтесь із тим, що незаконно підключились і згодні виплатити штраф, але частинами. Після цього в суді ви будете, в першу чергу, не доводити незаконність підключення, а пояснювати причини, чому ви погодились підписати договір. А реструктуризувати борг ви зможете й потім.

Актуальна судова практика та юридичні новини у нашому телеграм-каналі за посиланням: https://t.me/konstruktivnews