Україна вперше передала іноземним колегам докази у вигляді рухомого майна

Україна вперше передала іноземним колегам докази у вигляді рухомого майна

Офіс Генерального прокурора передав компетентному органу Федеративної Республіки Німеччина транспортні засоби на запит про надання правової допомоги у справі щодо масштабної міжнародної шахрайської схеми. Ця схема пов´язана із інвестуванням в неіснуючі фінансові продукти. Транспортні засоби вартістю понад 1 млн євро були переправлені за допомогою літака з міжнародного пункту пропуску «Бориспіль-аеропорт». Про це повідомила Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова на своєї сторінці у Facebook.

У ході розслідування було встановлено: злочин, органзований громадянами України, фактично був вчинений в Німеччині, Болгарії, Сербії та інших європейських країнах. Більшість учасників злочинної організації вже викриті та затримані на територіях іноземних держав та в Україні.

Транспортні засоби: Lamborghini Aventador SJV (вартістю 621 тис євро) та Rolls Royce Phantom (вартістю 451 тис євро) є доказами - їх придбали за рахунок коштів, що були отримані внаслідок шахрайських дій. Отримавши запит від Німеччини, українські правоохоронці знайшли автомобілі та забезпечили накладення арештів на них в рамках міжнародного співробітництва.

- Без скоординованих дій іноземних та українських компетентних органів, виконання таких запитуваних дій було б неможливим, - вказує Ірина Венедіктова.

Україна послідовно розбудовує систему міжнародного співробітництва під час кримінального провадження. Це дає змогу надавати правову допомогу та передавати докази до інших країн, у тому числі, у справах про комп’ютерні злочини.

Передача доказів у вигляді рухомого майна (автомобілів еліт-класу) - перша передача з часу приєднання України до багатосторонніх конвенцій у кримінально-правовій сфері. Раніше іноземним країнам передавались вилучені з обігу речі, культурні цінності та інші докази.