У компанії малий строк існування: чи можна співпрацювати?

У компанії малий строк існування: чи можна співпрацювати?

У будь-якого підприємства повинні бути налагоджені операційні та бізнес-процеси, а у її керівників і співробітників відповідний професійний досвід. Чим менше часу пройшло з моменту реєстрації компанії, тим ймовірніше, що партнер не здатний якісно, ​​без перебоїв та інших "сюрпризів" виконати довірені йому серйозні проекти. Чи можна працювати з молодими компаніями і про що говорить строк їх існування – розповіли на сайті Youcontrol.

Короткий період існування компанії зазвичай не перевищує податкового звітного періоду (наприклад, року або кварталу).

Якщо перед початком співпраці ви перевіряєте реєстрацію партнера, зверніть увагу на загальний період існування. Якщо він не перевищує року або кварталу, це може вказувати на:

а) компанія уникає перевірок контролюючими органами;

б) це може бути компанія-одноденка.

Співпраця з таким суб'єктом господарювання може завдати фінансових збитків і вимагає належної обачності. У компанії може бути недостатньо досвіду для виконання взятих на себе зобов'язань; компанія може бути ще фінансово нестійкою. Якщо контрагент не якісно виконуватиме свої зобов'язання – це втрата грошей і часу.

Якщо ж компанія виявиться одноденкою – ризики зростають, так як це може призвести до податкових перевірок та зірваних угод.

Але оцінювати надійність контрагента за тільки однією ознакою не варто. На "портрет надійного партнера" ​​впливає багато факторів. Кожен випадок треба розглядати окремо. Якщо ви звернули увагу на один факт, який викликає підозру – це не привід відсікати потенційного партнера, а привід перевірити інші фактори і дізнатися більше про контрагента.