Суддя Малиновського районного суду доручив крадію прочитати трилогію Толстого і вірш Франка

Суддя Малиновського районного суду доручив крадію прочитати трилогію Толстого і вірш Франка

Нове нестандартне покарання від Олександра Гарського (судді Малиновського районного суду) отримав ще один крадій. 26-річний чоловік визнаний винним у злочині і за рішенням, винесеним на засіданні 18 листопада, повинен прочитати трилогію Толстого і вірш Франка. Про це повідомляє прес-служба Малиновського районного суду.

Згідно з матеріалами справи, обвинувачений проник в квартиру свого знайомого, викрав мобільний телефон і грошову купюру, номіналом 50 грн, чим заподіяв шкоду потерпілому на загальну суму в 903,33 грн.

Дії чоловіка кваліфіковані за ч.3 ст. 185 КК України: таємне розкрадання чужого майна, поєднане з проникненням в житло. Обвинувачений повністю визнав свою провину.

Суд звернув увагу на умови, в яких виріс обвинувачений. Чоловік виховувався батьком, мати залишила сім'ю, коли обвинуваченому було 6 років. На даний момент у обвинуваченого є власна сім'я, де двоє дітей.

У дитинстві, в першому класі протягом навчального року обвинувачений навчався з різних школах, різних населених пунктів. Він практично постійно перебував на вулиці, не вчився, займався бродяжництвом, оскільки батьки не контролювали його перебування в школі. Його виявили сусіди або чужі люди на вулиці, у зв'язку з чим віддали в притулок для дітей. З 1-го класу по 5-й обвинувачений фактично не вчився, закінчив тільки 9-ть класів і відразу почав працювати, оскільки вступити до технікуму не зміг, у зв'язку з поганими відмітками.

Під час дослідження особи обвинуваченого, судом також встановлено, що він майже зовсім не читає жодної літератури. В судовому засіданні читав по складах. Повідомив, що за все життя, можливо, прочитав половину книжки.

Таким чином, відповідно до ст.75 КК, обвинувачений звільнений від відбування призначеного покарання з випробувальним терміном в 1 рік, на нього покладені обов'язки: періодично з'являтися для реєстрації в уповноважений орган з питань пробації; повідомляти про зміну місця проживання, роботи.

До того ж, суддя в нарадчій кімнаті зробив висновок, що оскільки з дитинства обвинуваченому не була привита схильність до пізнання себе в навколишньому світі, то на думку суду, трилогія Л.Толстого «Дитинство. Отроцтво. Юність» (1852-1857 роки) буде корисним заняттям, оскільки дасть можливість обвинуваченому зрозуміти інших людей.

Прочитання обвинуваченим вірша Івана Франка «Строфи», на думку судді, досить широко розкриє сенс життя кожної людини і покаже як залишитися високоморальною людиною.

Нагадаємо, в жовтні Олександр Гарський виніс рішення щодо двох крадіїв: їм був призначений рік позбавлення волі, а разом з цим вони зобов'язані прочитати певні твори класиків - М.Твена, Д.Лондона, Т.Шевченка.