Суддя Господарського суду Одеської області повідомила про втручання у професійну діяльність

Суддя Господарського суду Одеської області повідомила про втручання у професійну діяльність

Суддя Господарського суду Одеської області Тетяна Д’яченко повідомила про подання до суду та до Вищої ради правосуддя нібито від імені товариства-позивача у справі заяв із неправдивими відомостями про вчинення нею та іншими суддями злочину. Про це повідомляє прес-служба Вищої ради правосуддя.

Зокрема, у заяві вказано, що суддя Т.Д’яченко запропонувала позивачеві певні умови, на підставі яких у задоволенні позову буде відмовлено. Заявник зазначив, що суддя, написавши на аркуші паперу олівцем 1000 доларів США, кивнула головою і запевнила, що «все буде добре». «Гарантом» угоди нібито став суддя цього суду О.Цісельський.

Засновник товариства-позивач повідомив, що вказану заяву не писав та не підписував, а обставини, викладені в цій заяві, не відповідають дійсності. Т.Д’яченко зазначила також про підроблення заяви, поданої нібито іншими учасниками справ, стосовно судді К.Погребної.

Суддя наголошує, що подання подібних неправдивих відомостей про вчинення суддями Господарського суду Одеської області кримінальних правопорушень має системний характер.

Слід зазначити, що ВРП вже розглядала повідомлення суддів Господарського суду Одеської області Наталії Петренко, Олега Цісельського, Тетяни Д’яченко та Катерини Погребної про втручання в їхню професійну діяльність за схожими обставинами та вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальних провадженнях, внесених 3, 8 та 20 вересня 2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 383 Кримінального кодексу України, тобто завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення.

Наразі перевірку повідомлених суддями обставин здійснюють правоохоронні органи.

Вища рада правосуддя в межах своїх повноважень визначає наявність або відсутність ознак втручання в діяльність судді в аспекті необхідності вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя, визначених Законом України «Про Вищу раду правосуддя».

Зауважимо, що авторитет судової влади є складовою загального рівня авторитету державної влади.

Обставини, викладені суддею Т.Д’яченко, можуть свідчити про підрив авторитету правосуддя.

Тому ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному 20 вересня 2021 року до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 383 КК України, за фактами, викладеними у повідомленні судді Господарського суду Одеської області Тетяни Д’яченко.