Суд заборонив будівництво ЖК в Одесі

Суд заборонив будівництво ЖК в Одесі

Господарський суд Одеської області, розглянувши справу №916/3684/21 за позовом ГО «Волонтерський рух «Спільна мета» до Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради та ТОВ «КРЕДО І КО» про визнання протиправним та скасування містобудівних умов, обмежень та дозволу на будівельні роботи - заборонив ТОВ «КРЕДО І КО» та іншим особам за його дорученням чи за договором, здійснювати будь-які будівельні роботи на земельній ділянці за адресою: м. Одеса, Київський район, Фонтанська дорога, 151А, де мав розташуватись  ЖК «Graf у моря».

Так, ГО «Волонтерський рух «Спільна мета» звернулась до Господарського суду Одеської області з позовом до Департаменту архітектури та містобудування Одеської міської ради та ТОВ «КРЕДО І КО» про:

- визнання протиправними та скасування містобудівних умов, дозволу на будівельні роботи ІУ113192411515 та обмежень забудови земельної ділянки, що розташована за адресою: м. Одеса, Фонтанська дорога, 151А.

- зобов`язання ТОВ «КРЕДО І КО» привести земельну ділянку (кадастровий номер 5110136900:35:001:0028) до попереднього стану.

В обґрунтування заявлених позовних вимог ГО «Волонтерський рух «Спільна мета» посилається на здійснення відповідачем будівельних робіт на земельній ділянці. За посиланнями позивача договором оренди землі не передбачено право на нове будівництво, зокрема, готелю.

Також, до суду від позивача надійшла заява про забезпечення позову. В поданій заяві позивач просить суд заборонити ТОВ «КРЕДО І КО»  та іншим особам за його дорученням чи за договором, здійснювати будь-які будівельні роботи на даній земельній ділянці.

В обґрунтування заяви про забезпечення позову заявник посилається на те, що земельна ділянка, що знаходиться за адресою м. Одеса, Фонтанська дорога, 151А, на якій проводяться будівельні роботи, розташована в рекреаційній зоні та належить до земель рекреаційного призначення, а використання таких земель не за призначенням заборонено в силу приписів законодавства; можливість будівництва апартамент-готелів та адміністративних (офісних) будівель у зоні Р-3 (Р-Зп) не передбачена планом зонування території (зонінгом) м. Одеси. На думку заявника Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки та Дозвіл на будівельні роботи - є протиправними та суперечать вимогам містобудівного та природоохоронного законодавства. Тим паче, земельна ділянка не може бути використана під забудову 9-ти поверховим готелем, тому що ця земельна ділянка призначена для парку та відпочинку у ньому мешканців міста Одеса.

Також, як зазначає позивач, функціонує відділ продажу апартаментів у майбутньому комплексі «Граф у моря», де вже здійснюється продаж об`єктів нерухомості.

Як висновок, Господарський суд Одеської області задовольнив заяву ГО «Волонтерський рух «Спільна мета» та заборонив ТОВ «КРЕДО І КО» та іншим особам за його дорученням чи за договором, здійснювати будь-які будівельні роботи на земельній ділянці за кадастровим номером: 5110136900:35:001:0028, що розташована за адресою: м. Одеса, Київський район, Фонтанська дорога, 151А.